Slovenci lako preko Irana

Mirza Seferagić • četvrtak, 02.09.2010.

Košarkaši Slovenije slavili su u utakmici protiv Irana s 65:60 te će se u osmini finala susresti s Australijom.

SLOVENIJA - IRAN 65:60 (23:23, 41:26, 60:44)

Slovenija: Slokar, Lakovič 4, Rizvič 0, Bečirovič 10, Klobučar 2, Udrih, Nachbar 10, Dragič 18, Jagodnik 0, Zupan 15, Vidmar 4, Brezec 2

Iran: Nabipour 2, Davoudi 0, Davari 7, Kamrani 5, Veisi, Zandi 0, Hassanzadeh Saberi 2, Sahakian, Kazemi 13 (14 skokova), Kardoust 9, Davarpanah 7, Haddadi 15

Vezane vijesti

Bila je ovo pomalo čudna utakmica u koju su bolje ušli naši sjeverni susjedi, pa su prvu četvrtinu dobili s lakoćom, a bilo je 19:6.

Već početkom druge četvrtine Slovenci se opuštaju što su Iranci odlično iskoristili te u 17. minuti došli do izjednačenja, no onda stvari u svoje ruke uzima sjajni Goran Dragič i s pet uzastopnih poena vodi svoju momčad u vodstvo 28:23, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor. Iranci su ovu četvrtinu dobili s 17:9.

U drugom poluvremenu Slovenci ponovno dižu tempo te se njihovo vodstvo stalno povećava, a Iranci nikako nisu uspijevali probiti čvrstu slovensku obranu te se u posljednju dionicu susreta ušlo s 52:34. Opet je Dragič bio najbolji igrač na terenu i zahvaljujući ponajviše njemu Slovenci ovaj dio igre dobivaju s uvjerljivih 24:11.

U posljednjoj su četvrtini Slovenci očekivano odmarali neke igrače, pa je Iran uspio dosta ublažiti ovaj poraz, međutim, i oni su bili svjesni da nemaju prevelike šanse za pobjedu u ovoj utakmici bez obzira na to što je posljednja četvrtina otišla uvjerljivo na njihovu stranu (26:13).

Slovence su predvodili Dragič s 18 poena i šest skokova te Miha Zupan s 15 poena i pet skokova dok su kod Iranaca najbolji bili Arsalan Kazemi koji je ponovno odigrao fenomenalnu utakmicu s 13 poena i čak 14 skokova. Njihov drugi najbolji igrač bio je Hamed Haddadi s 15 poena i sedam skokova.