Nijemcima pobjeda za kraj

Mirza Seferagić • četvrtak, 02.09.2010.

Demoralizirani Nijemci ipak su uspjeli barem malo osvjetlati vlastiti obraz nakon lake pobjede protiv Jordana s 91:73.

NJEMAČKA - JORDAN 91:73 (30:20, 34:33, 74:58)

Njemačka: Staiger 16, Schaffartzik 0, Günther 0, Ohlbrecht 7 (deset skokova), McNaughton 12, Hamann 4, Greene 0, Pleiss 23 (devet skokova), Harris 7, Schwethelm 3, Benzing 5, Jagla 14

Jordan: Alnajjar 0, Wright 14, Abbaas 10, Alawadi 0, Hadrab 0, Soobzokov 12, Daghles 22, Al-Sous 0, Zaghab 0, Al-Khas 12 (devet skokova), Hussein 3, Adais 0

Nakon pobjede nad Srbijom (dva produžetka), pa poraza od Argentine te nejvjerojatnih utakmica i poraza od Australije (-35) i Angole (88:92), Nijemci su se morali pomiriti s tim da će na put kući krenuti ranije od planiranog.

Današnja utakmica sa slabašnim Jordanom nije odlučivala o ničemu, a Nijemci su nakon svih ovih poraza uspjeli skupiti glave za ovu utakmicu te su uvjerljivo slavili.

Početak utakmice očekivano je otišao na stranu Njemačke, no u drugoj su četvrtini Jordanci došli na minimalan zaostatak (33:34), ali najbolji njemački igrač Jan-Hendrick Jagla pobrinuo se da Njemačka na odmor ipak ode s prednošću (40:33).

U drugom su se poluvremenu Nijemci konačno probudili, pa je njihova prednost stalno rasla, a u posljednju dionicu utakmice ušlo se s 67:50 za Njemačku. Tu je utakmica praktički bila riješena.

Posljednja četvrtina odrađena je rutinski, a ni reprezentacija Jordana nije predstavljala nikakav problem za Njemačku koja je na krilima Tibora Pleissa uvjerljivo slavila s 91:73.

Najbolji igrač Njemačke danas je bio Tibor Pleiss s 23 poena i devet skokova, a svoj doprinos dali su i Lucca Staiger s 16 te Jagla s 14 postignutih koševa.

U momčadi Jordana najbolji igrači bili su Osama Daghles s 22 poena i šest asistencija te Rasheim Wright s 14 poena i, također, šest asistencija.