Mađari lako s Rusima

Vedran Babić • petak, 03.09.2010.

Nakon što je u prvoj utakmici dana Srbija s lakoćom porazila Makedoniju i nakratko zauzela vodeću poziciju u skupini B, na nju se ipak vratila reprezentacija Mađarske koja je rutinski apsolvirala Rusiju.

MAĐARSKA - RUSIJA 14:10 (5:3, 3:3, 3:1, 3:3)

Europsko prvenstvo u Zagrebu, 4. kolo skupine B
ŠRC Mladost
Suci: Franulović (Hrvatska), Buch (Španjolska)

Mađarska: Szecsi (7 obrana), Torok (1), Madaras (1), De. Varga (4), Bundschuh, Hosnyanszky (1), Vamos, Szivos (1), Da. Varga (1), Biros (3), Kis (2), Harai, Nagy (4 obrane). Izbornik: Denes Kemeny

Rusija: Dugin, Basik, Jurčik (4), Rižov-Aleničev, Želtovskij (1), Antipov, Kalturin (1), Stratan (1), Novoksenov (1), Zakirov (1), Lisunov (1), Agarkov, Rastorgujev (10 obrana). Izbornik: Vjačeslav Sobčenko

Igrač više: Mađarska 2/5, Rusija 9/12
Peterci: Mađarska 1/1, Rusija 0/1

Niti u četvrtoj utakmici na prvenstvu Rusi nisu stigli do pobjede. Objektivno, protiv Mađarske to je bilo i teško za očekivati, no šansa je postojala i Rusi su prve dvije četvrtine držali dobar otpor prije nego što su se u nastavku raspali i u konačnici izgubili 14:10.

"Nažalost, napravili smo nekoliko pogrešaka u trećoj četvrtini, a Mađarska je momčad koja nemilosrdno kažnjava takve propuste. Pozitivna stvar iz naše perspektive je ta da smo pokazali borbeni duh", izjavio je ruski izbornik Vjačeslav Sobčenko.

Nakon početnog vodstva Rusije (Kalturin), Mađari su preokrenuli na 5:2 krajem prve četvrtine, no dva uzastopna gola najraspoloženijeg Rusa Jurčika smanjila su vodstvo naših susjeda na samo 6:5 tri minute prije poluvremena. Tada je krenula serija koja je prelomila susret.

U narednih devet i pol minuta Mađari su nanizali pet golova, a primili samo jedan i preko Madarasa poveli 11:6. Bio je to nedostižan zaostatak za Rusiju, koja će posljednju priliku za prvu pobjedu u skupini tražiti protiv Grčke. Mađarska se, pak, trećom pobjedom vratila na čelo ljestvice i u zadnjem kolu protiv Makedonije pokušat će potvrditi prvo mjesto.

Očekivano zadovoljan pobjedom bio je izbornik Mađarske Denes Kemeny, koji je istaknuo kako je napad funkcionirao bolje od obrane dok je kapetan Rusije Dmitrij Stratan priznao:

"Mađari su za klasu bolji od nas i realno gledajući mi nismo niti imali šanse za pobjedu. Bilo kako bilo, zahvaljujući našoj disciplini kvaliteta igre nam se poboljšala kako je turnir odmicao."