Italija i dalje stopostotna

Ivana Jurica • petak, 03.09.2010.

Nakon četiri odigrana kola skupine A reprezentacija Italije ostala je jedina sa stopostonim učinkom. Nova žrtva reprezentacije s Apeninskog poluotoka bila je Rumunjska koja je doživjela drugi uzastopni poraz. Slavili su Talijani sa 10:7 i sada s maksimalnim učinkom čekaju susret protiv Hrvatske u posljednjem kolu.

Italija – Rumunjska 10:7 (4:2, 1:1, 2:1, 3:3)

Italija: Tempesti (11 obrana), Luongo 1, Gitto 1, Figlioli 3, Bertoli, Felugo, Giacoppo 2, Gallo 1, Presciutti 1, Fiorentini, Aicardi, Deseti 1, Pastorino, trener: Alessandro Campagna.

Rumunjska: Stoenescu (12 obrana), Radu 3, Negrean 1, Diaconu 1, Iosep 1, Busila 1, Chioveanu, Matei Guiman, Cretu, Georgescu, Ghiban, Kadar, Dragusin, trener: Istvan Kovacs.

Vezane vijesti

Prvi napad Talijanima je odmah donio prednost igrača više, ali nisu ga uspjeli iskoristiti. Identično je bilo i na drugoj strani, samo se prvom rumunjskom golu ispriječio okvir gola. U petoj minuti, kad su drugi put imali igrača više, Talijani su došli do prednosti: strijelac Pietro Figlioli. Rumunjska se vraća, ali samo nakratko, iz peterca izjednačio je Iosep.

Nije dugo trajalo izjednačenje na semaforu: novi igrač više Italiji je donio novu prednost, precizan je bio Giacoppo. Drugi gol Figliolija igračima u bijelim kapicama donio je i dva gola prednosti pred kraj prve četvrtine. Negrean s igračem više smanjuje na 3:2, a konačnih 4:2 u posljednjim trenucima prve četvrtine, također s igračem više, postavio je Luongo.

Jednako efikasno nije se nastavilo i u drugoj četvrtini, pala su samo dva pogotka. Prvo je tri gola prednosti talijanskoj momčadi donio Gitto: brzi prijenos lopte i Gitto je s desne strane iznenadio rumunjskog vratara Stoenescua. Nakon niza pokušaja, tek u 15. minuti, Rumunji su uspjeli nadmudriti vratara Italije Tempestija, strijelac Diaconu.

Prvi gol u drugom poluvremenu postižu Rumunji preko Radua. Nakon što Italija nije iskoristila igrača više, Rumunji su stigli na samo minus jedan (5:4). Efikasan je bio centar Radu. Ali niti nakon 30 sekundi Italija opet ima dva gola prednosti, svoj drugi gol postigao je Giocoppo. U drugoj polovici četvrtine Rumunjska je opet imala napad za minus jedan, uz igrača više, ali ispriječila im se stativa. No, već u idućem napadu, imali su novu priliku, ali i ovoga puta konačni učinak bio je isti – nema gola. Šraubom Desertija Talijani ponovno imaju plus tri (7:4). S tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu.

Ta tri gola prednosti Talijanima su omogućila da ne moraju punom snagom igrati u posljednjoj dionici igre. Ipak, nije bilo opuštanja i njihova prednost i dalje je rasla. Kontra Figliolija i njegov treći gol donijeli su im i najveću prednost do tada (8:4). Busila je smanjio na 8:5, a za novih plus četiri (9:5) precizan je Valentino Gallo. Šesti gol za Rumunje, dvije minute prije kraja utakmice, postigao je Radu. S igračem više za 10:6 precizan je Presciutti. Lijepu, izrađenu akciju s igračem više iskoristili su Rumunji u posljednjoj minuti utakmice poentiravši za konačnih 10:7.

U posljednjem kolu natjecanja po skupinama Italiju koja ima maksimalan učinak očekuje dvoboj s našom reprezentacijom, dok će Rumunji na ogled sa Crnom Gorom.