Srbija razbila Njemačku

Ivana Jurica • nedjelja, 05.09.2010.

Reprezentacija Srbije super uvjerljivo odradila je susret posljednjeg, petog kola po skupinama. Momčad Dejana Udovičića u potpunosti je razbila Njemačku, slavili su sa 17:3 čime su dobili novu dozu samopuzdanja uoči četvrtfinalne utakmice...

Srbija – Njemačka 17:3 (4:2, 5:0, 2:0, 6:1)

Srbija: Soro, Avramović, Gocić 2, Udovičić 3, Vapenski 2, D. Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić 1, Rađen 2, Filipović 3, Prlainović 1, Mitrović, G. Pijetlović (7 obrana), trener: Dejan Udovičić.

Njemačka: Tchigir(3 obrane) , Naroska, Schroedter, Real 1, M. Stamm 1, Politze, Bukowski, Schuler, Kreuzmann, Oeler 1, Schlotterbeck, Roessing, Kong (5 obrana), trener: Hagen Stamm.

I Srbija i Njemačka međusobni su susret dočekale sa po devet bodova, odnosno tri pobjede i jednim porazom. Identičan je i protivnik od kojeg su doživjele poraz, to je Mađarska, s jedinom razlikom što je Udovičićeva momčad poražena s tri, a Stammova s dva gola razlike.

Početno vodstvo imala je Njemačka. Nakon asistencije s desne strane Stamm je pogodio mrežu srpskog vratara. Na drugoj strani također odmah gol. Milan Aleksić iznenadio je golmana Tchigira. Prvog igrač više Srbija je odmah realizirala u sljedećem napadu preko Filipovića čime je došla do prvog vodstva na utakmici. A vrlo brzo su ga i povećali: Udovičić je pogotkom završio atraktivnu akciju svoje momčadi. Na 3:2 smanjio je Oeler, s igračem više, prvim koji je njegova momčad uspjela realizirati. No, nakon što nisu uspjeli izjednačiti, Srbi su na drugoj strani postigli novi gol, strijelac Rađen, čime su došli i do dva gola prednosti (4:2).

Svojim drugim golom Filip Filipović na startu druge četvrtine Srbiji je donio i plus tri (5:2). Prednost je još više počela rasti nakon što se u strijelce po drugi put upisao i kapetan Udovičić. Indisponiranog njemačkog vratara s velike je udaljenosti iznenadio i Andrija Prlainović za 7:2, a gotovo identično i Rađen u sljedećem napadu. Iako su imali veliku prednost Srbi nisu posustajali: na 9:2 povisio je Živko Gocić. S tim se rezultatom i otišlo na odmor.

Prvi pogodak u trećoj četvrtini postignut je iz peterca, treći put Tchigirovu mrežu naciljao je Filipović. Nijemci nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže srpskog vratara, jer Udovičićeva momčad igrala je jako dobro u obrani. Ali i efikasno u napadu, za 11:2 pogodio je centar Nikić. Praktički, Nijemci nisu uspijevali niti zapucati na gol, a na drugoj strani Srbija je težila akcijama u kojima bi dobili igrača više, a zatim kako bi uigravali neku novu kombinaciju za nastavak prvenstva. U međuvremenu u igru je ušao i drugi njemački vratar Kong koji je obranio petarac jednom srpskom igraču. Niti u trećoj četvrtini, dakle više od 16 minuta, Nijemci nisu postigli gol.

U podsljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 11:2. A razigrani Srbi i dalje su bili neumoljivi. Novog igrača više za 12:2 iskoristio je Gocić, a u sljedećem napadu, ovaj put iz igre, precizan je još jednom Udovičić. A nakon 11 srpskih uzastopnih golova Nijemci su napokon preko Reala u drugom dijelu četvrte četvrtine, s igračem više, napokon zabili gol za 14:3. Za Srbiju u strijelce se, dvije minute prije kraja, upisao i broj Vapenski, a isti je igrač precizan i za 16:3 u sljedećem napadu. Konačnih 17:3 postavio je Duško Pijetlović 30-ak sekundi prije kraja utakmice.