Villach preko Medveščaka do turnira

Borna Rupnik • nedjelja, 05.09.2010.

Hokejaši Villacher SV-a pobjednici su Memorijalnog turnira Ferdo Spajić nakon što su u odlučujućoj utakmici nadjačali zagrebački Medveščak...

Tri pobjede po 1:0 bile su dovoljne igračima iz Villacha za prvo mjesto na prijateljskom turniru u Zagrebu. U nedjelju su u trećem kolu istim rezultatom dobili i domaćine, koji su zaigrali bez Waceya Rabbita i Johna Hećimovića, a na gol se vratio uobičajeno raspoloženi Robert Kristan.

Kao i u prve dvije Medveščakove utakmice na ovom turniru, na prvi se pogodak ponovno nije moralo dugo čekati. Michaelu Rafflu trebale su samo tri minute da gostima osigura početnu, a pokazalo se i završnu prednost.

KAC - Jesenice 2:1

U prvoj utakmici posljednjeg dana turnira KAC je svladao slovenske Jesenice i osvojio treće mjesto. Zanimljivo, hokejaši iz Jesenica svoju su utakmicu odigrali u pričuvnim dresovima - Medveščaka.

Premda želje i truda nije nedostajalo - uz određene propuste u obrani i napadu koje Medvjedi planiraju korigirati do početka EBEL-a - mreže se više nisu tresle, a svakako vrijedi zabilježiti i jedan majstorski potez sjajnog Franka Banhama, koji je na plavoj liniji, za vrijeme Medveščakovog protunapada, prekrasno palicom zaustavio pak.

Zagrebački Medvjedi nisu uspjeli poravnati ni u drugoj trećini, iako su u jednom trenutku na raspolaganju imali cijelu minutu s dva igrača više na ledu. Međutim, ni u tim trenucima nisu bili dovoljno precizni da svladaju austrijskog vratara.

U posljednjoj dionici Medveščak je u jednom navratu spasila i vratnica, a konačni pritisak Zagrepčana, na krilima glasne podrške s tribina i pod ravnanjem prvenstveno Banhama, nije urodio plodom. Na kraju su malo proradili i živci, no Villach se naposljetku okitio titulom pobjednika.

• Obrisan korisnik05.09.2010. u 23:29
    ma lako to za rane golove, uvjek smo se mi znali vracat, dapace, mislim da smo mi cisce dobili kad bi gubili u pocetku nego obrnuto, ono kaj mene brine je propuh u obrani koj je bio prisutan u sve 3 tekme (pogotovo u zadnje 2), a ovaj put napad u kojem su nedostajala 2(3) bitna igraca nije mogao to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.09.2010. u 23:13
    Nismo se još riješili loše navike da primamo gol u prvim minutama, ali valjda će i to doći. Biće dobri Medvjedi i ove sezone.