SAD se poigrao s Angolom

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 06.09.2010.

Utakmica osmine finala košarkaškog SP-a između SAD-a i Angole ni prije početka nije nudila neizvjesnost i dramu, a američki igrači potrudili su se da toga ni ne bude. Tako je od samog početka ovo bila jednosmjerna utakmica...

Već su uvodne minute dale naslutiti da Angolu čeka ono što su mnogi najavljivali i očekivali, odnosno da je čeka velika muka kako bi izbjegla rezultatski debakl. Prvi period završio je tako rezultatom 33:13 i utakmica je već u drugoj četvrtini počela sličiti na egzibicijsku.

Nastavak utakmice ponudio je nastavak američke dominacije koja se najbolje mogla iščitati iz skoro duplo većeg broja skokova momčadi SAD-a u odnosu na momčad Angole. Ameri su tako uhvatili 48 lopti, dok su predstavnici Afrike zastali na brojci od 23 skoka. Dodamo li podatak o 13 izgubljenih lopti Angole, slika postaje još jasnija.

Vezane vijesti

Uglavnom, Angola može biti zadovoljna samim probojem u osminu finala, gdje im je susret s SAD-om došao kao svojevrsna nagrada, dok izbornik SAD može biti zadovoljan što su se njegovi igrači još malo raspucali prije ipak nešto zahtjevnijih ispita u nastavku natjecanja.

Zanimljivost je vezana uz najboljeg strijelca utakmice. S 21 postignutim poenom to je postao Gomes iz redova reprezentacije Angole. Razlog tome leži u podatku da su kod SAD-a svi igrači dobili i iskoristili priliku da se upišu u listu strijelaca. Među njima prednjačio je Billups s 19 poena.