Slovenci bez ikakvih šansi

Mirza Seferagić • srijeda, 08.09.2010.

U drugom četvrtfinalnom ogledu dana sastali su se domaćin Turska i Slovenija, a domaćini su potvrdili da su u sjajnoj formi. Pravi primjer toga bila je ova utakmica u kojoj su razbili Sloveniju s 95:68.

TURSKA - SLOVENIJA 95:68 (17:11, 41:21, 67:41)

Turska: Akyol 2, Güler 12, Ermis 0, Onan 10, Ilyasova 19, Erden 6, Tunceri 10, Savas 8, Gonlüm 4, Arslan 5, Asik 9, Türkoglu 10 (sedam asistencija).

Slovenija: Slokar 10, Lakovič 8, Rizvič 0, Bečirovič 16, Klobucar, Udrih 0, Nachbar 16, Dragič 5, Jagodnik 0, Zupan 3, Vidmar 0, Brezec 10.

Vezane vijesti

Već u prvoj četvrtini domaća je momčad najavila Slovencima da ovo neće biti njihova večer. Pogađali su Turci otkud su htjeli, sve je ulazilo i Slovenci tu nisu mogli ništa učiniti. Nakon uvodnih minuta u kojima se vodstvo izmjenjivalo, kod rezultata 10:8 za Sloveniju Turska radi seriju 11:1 te stvaraju prvu osjetniju prednost.

Do kraja četvrtine igrači Turske jednostavno pogađaju gotovo sve što upute prema protivničkom košu, pa prva dionica odlazi na njihovu stranu s 27:14. Početkom druge četvrtine Uroš Slokar postiže koš za Slovence, no, Sinan Güler i Ersan Ilyasova dalekometnim šutevima donose Turskoj +20 (41:21), a poluvrijeme još nije bilo na vidiku. Tri i pol minute do poluvremena Turska je imala i +23, no Slovenci ipak uspijevaju koliko toliko ublažiti ovu katastrofu te se na poluvrijeme otišlo s 50:31 za domaćine.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli ništa novog u igri Slovenije dok su domaćini nastavili zatrpavati koš svojih suparnika. U jednom se trenutku zaostatak Slovenaca spustio na ''samo'' -18, ali domaćini su to brzo vratili na 20+ koševa razlike, a na ulasku u posljednju dionicu na semaforu je pisalo velikih +28 (71:43).

Turska je držala pod kontrolom ostatak susreta, a u dva je navrata bilo i najvećih +29 poena razlike. Slovenci su se očito već tada predali jer u posljednjoj četvrtini su promašili veliki broj otvorenih šuteva uključujući i svih sedam pokušaja iza linije za tri poena. Konačnih +27 za Tursku je i realan pokazatelj prikazanog na terenu. Domaćini su imali potpunu kontrolu od samog početka, pa do kraja utakmice te su zasluženo slavili.

Reprezentacija Turske igra zaista sjajnu košarku pred svojim navijačima i svoje protivnike pobjeđuju s vrlo velikom razlikom poena, pa će biti vrlo zanimljivo vidjeti kako će se u takvoj situaciji snaći vrlo mlada, ali već i dosta iskusna, ekipa Srbije. Srbi su danas protiv svjetskih i europskih prvaka pokazali kako nemaju problema u neizvjesnim završnicama, ali Turska je pred svojim navijačima uvijek favorit, a sigurno će to željeti dokazati i pokazati reprezentaciji Srbije.

Ekipa Turske imala je pet grača s dvoznamenkastim brojem poena, a najbolji su bili Ilyasova s 19 poena i pet skokova te Güler s 12 postignutih koševa.

Najbolji kod Slovenaca bili su Sani Bečirovič sa 16 poena, šest asistencija i četiri skoka te Boštjan Nachbar s, također, 16 poena.