Hernandez: ''Ubili su nas!''

Mirza Seferagić • petak, 10.09.2010.

Sjajna pobjeda Litve nad Argentinom (104:85) pokazala je koliko potencijala ima ova mlada litvanska momčad. Čak je sedam njihovih igrača utakmicu završilo s dvoznamenkastim brojem koševa što je zaista sjajan pokazatelj timske igre.

Argentinski izbornik Sergio Hernandez kaže kako je u ovoj utakmici igrala samo jedna momčad: ''Neke utakmice trebaju više analize, ali ne i ova današnja. Večeras je na terenu postojala samo jedna momčad - Litva. Ubili su nas. Sjajno su šutirali, pogodili su prvih osam šuteva za tricu i mi ih nismo uspjeli zaustaviti. Niti smo igrali dobro u napadu niti u obrani. Morali smo igrati jedan na jedan cijelo drugo poluvrijeme. Sve čestitke Litvi jer su jedna od najboljih ekipa. Odigrali su veličanstvenu utakmicu večeras jer, ne zaboravite, igrali su protiv Argentine. Mi nemamo nikakvih izlika za ovakav poraz.''

Njegov kolega na suprotnoj strani Kestutis Kemzura rekao je da su njegovi igrači odigrali sjajnu utakmicu na svim razinama: ''Igrali smo zaista sjajno večeras. Najvažnije je bilo da smo se dobro pripremili večeras fizički i psihički, pogotovo psihički. Mislim da je Argentina bilia pod većim pritiskom od nas jer su oni imali više za izgubiti nego mi. Ali oni su zaista sjajna momčad sa sjajnim trenerom i iskusnim igračima. Očekivali smo da će naša prednost biti naša agresivnost i naša agresivna obrana. Pokušali smo zaustaviti Luisa Scolu i njegov pick-and-roll s Pablom Prigionijem i mislim da smo u tome uspjeli. I želio bih posebno naglasiti da je naš kapetan Robertas Javtokas tu ulogu odigrao jako dobro. Odvojili smo se u prvom poluvremenu baš zbog toga. U drugom je poluvremenu njihov izbornik Hernandez pokušao promijeniti njihov stil igre, pa je probao sa zonom, ali smo mi bili sretniji u toj situaciji jer smo pogodili većinu otvorenih šuteva iza linije za tri poena i to smo uspijevali održati do kraja. Ovo je sjajan uspjeh za našu mladu momčad.''

Martynas Pocius iz Litve kaže da je pobjeda otišla na njihovu stranu zbog sjajne timske igre: ''Teško mi je nešto pametno reći odmah nakon utakmice jer su emocije još uvijek jake. Ali, sve u svemu, ovo je bila sjajna pobjeda za nas. Ovo je bila zasluga cijele momčadi. Sedam je naših igrača završilo utakmicu s dvoznamenkastim brojem poena i to je zaista nevjerojatno. Mislim da je, osim toga, ključ bio i u tome da uđemo čvrsto u utakmicu jer nam se u nekim prijašnjim utakmicama događalo da gubimo s deset ili 20 koševa razlike, pa smo se stalno morali vraćati u utakmicu, a to nam je bio veliki problem. Ali danas smo odlično ušli u utakmicu i odigrali smo fenomenalno prvo poluvrijeme. Bio je ovo sjajan timski rad.''

Jedan od najboljih argentinskih igrača u proteklom desetljeću Fabricio Oberto kaže da ključ poraza leži u sjajnoj litvanskoj obrani: ''Litva je večeras igrala odličnu obranu. Pokušali smo se prilagoditi njihovoj kvaliteti i njihovom talentu. Jednostavno su igrali bolje od nas. Jedna od karakteristika naše momčadi je i ta da s velikim ponosom igramo za svoju reprezentaciju. I zato moramo nastaviti igrati dalje jer prvenstvo još nije gotovo.''