Divovi za peto mjesto

Vedran Babić • petak, 10.09.2010.

Malo tko je uoči početka Svjetskog prvenstva u Turskoj mogao prognozirati da će se Španjolska i Argentina na kraju boriti tek za peto mjesto. No, upravo to se dogodilo. Nakon što je aktualni svjetski i europski prvak u prvoj utakmici dana porazio Sloveniju, Argentina je s 12 koševa razlike bila bolja od Rusije, a prvi strijelac susreta ponovno je bio nezaustavljivi Luis Scola.

RUSIJA - ARGENTINA 61:73 (11:15, 22:21, 19:18, 9:19)

Rusija: Vorontševič (10), Kolesnikov, Bikov (5), Fridzon (2), Kaun, Žukanenko (2), Krjapa, Ponkrašov (3), Monja (17), Kvostov (9), Voronov (3), Mozgov (10, 11 skokova)

Argentina: Scola (27), Prigioni (5), Gonzalez (0), Oberto (10), Gutierrez, Cequeira (0), Delfino (26, 7 skokova), Quinteros (3), Mata, Jasen (2), Kammerichs (0)

Vezane vijesti

Nakon razočaravajućeg poraza od Litve u četvrtfinalu, košarkaši Argentine oporavili su se na vrijeme i u prvoj utakmici razigravanja od 5. do 8. mjesta bili bolji od Rusije 73:61 pa će tako u nedjeljnom okršaju sa Španjolskom odlučivati o petoj poziciji.

Predvođeni Luisom Scolom (27 koševa) i Carlosom Delfinom (26) Argentinci su početkom druge četvrtine već poveli s 11 razlike (22:11), no do poluvremena Rusi su se trgnuli i smanjili na samo tri koša.

Na krilima Sergeja Monje Rusija je u zadnjoj minuti treće četvrtine poravnala na 50:50 i činilo se kako nas čeka neizvjesna završnica. Nešto manje od sedam minuta do kraja Argentinci su opet bili u vodstvu, ali samo za dva koša (58:56). Tada je krenula njihova odlučujuća serija koju su vodili nezaustavljivi Scola i Delfino, a koja je rezultirala samo trima primljenim koševima, ukupno devet u tom periodu.