Belgija: Ban strijelac, Skoko dobar, igrao i Šimić

Ante Vičević • ponedjeljak, 26.02.2001.

U Belgiji su odigrane dvije zaostale utakmice i ponovljeni susret četvrtfinala Kupa između Genka i Cercle Bruggesa. U 21. minuti Genk je poveo nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Josipa Skoke, Zoran Ban je u kaznenom prostoru najbolje reagirao, a njegov udarac igrač Bruggea Bernhard skrenuo je u vlastitu mrežu.

U 45. minuti Cercle Brugge je izjednačio golom Van Robaysa. U 85. minuti opet nakon prekida Brugge prima gol, nakon "slobodnjaka" u kaznenom prostoru Bruggea najsnalažljiviji je naš Zoran Ban koji matira vratara Cercle Bruggea i tako Genku osigurava plasman u polufinale belgijskog Kupa. Skoko je za Genk odigrao cijelu utakmicu, a Ban je zamijenjen u zadnjoj minuti radi uobičajne taktičke izmjene koju prakticiraju treneri kako bi uzeli malo vremena protivniku. U polufinalu Genk će igrati protiv drugoligaša Lommela, a drugi par je Germinal Beerschot - Westerlo.

U prvenstvenim ogledima, nogometaši Bruggea bili su uspješni na gostovanju u Gentu (2-0) i tako su se približili vodećem Anderlechtu na 5 bodova, budući da je Anderlecht nakon brodoloma u Ligi prvaka protiv Leedsa, odigrao neriješeno na gostovanju kod Westerloa 2-2. Nakon duže vremena priliku da igra za Brugge dobio je bivši "modri" Josip Šimić koji je ušao u igru u 77.minuti.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913