Marosnia - Dinamo: Plavima bodovi u zadnji tren

Krešimir Galić • ponedjeljak, 26.02.2001.

Čutura presudio "svojim " slavoncima (Snimio: Dražen Patarčić)

Nedjelja je donijela snijeg koji je iznenadio Brođane i bilo je pitanje hoće li se susret uopće odigrati, no uz veliku pomoć navijača Marsonije snijeg je očišćen i stvoreni su uvijeti za igru.

Igrala se 19. minuta kada je Balaban neometano primio loptu u Marsonijinom šesnaestercu, nanizao obranu Brođana i neobranjivo uputio loptu u desni kut vratara Jozića za Dinamovo vodstvo - 1:0.

Nakon vodećeg gola Dinama igrači Marsonije su se probudili i najavili izjednačenje, i nije se dugo čekalo. Brnjić i Alić su dvostrukim prouigravanjem izbacili Vasilja iz igre i povratnom loptom na koju je natrčao Tadić postignut je izjednačujući pogodak.

Uspostavljena je tada ravnoteža na terenu, no iskusniji gosti iz Zagreba su prvi kapitalizirali svoje prilike. Pred kraj prvog poluvremena Agić je dobro proigrao Šokotu koji je preciznim udarcem s 18 metara pogodio donji desni kut Jozićeve mreže.

Balaban potvrđuje svoju kvalitetu iz utakmice u utakmicu (Snimio: Dražen Patarčić)

U 68. minuti ponajbolji domaći igrač Brnjić je probio Dinamovu obranu po lijevom boku i ubacio loptu u sredinu na koju je natrčao Petrović te savladao Vasilja za novo izjednačenje.

Dinamo je potom ponovno preuzeo inicijativu i igra se preselila na polovinu Marsonije. Vratar Jozić je bio izvrstan u tom dijelu utakmice i činilo se da će oslabljena Marsonija ipak izvući povoljan rezultat. No, u 88. minuti Šokota je ubacio loptu u šesnaesterac, Balaban glavom spustio za Čuturu koji je loptu poslao u mrežu, te donio radost i iščupao nova tri boda svojoj momčadi.

Hrvoje Braović (trener Dinama):
"Bila je to odlična utakmica, bilo je mnogo trke, dinamike dvoboja, izrađenih akcija i pogodaka. Mi smo imali više sreće i zadovoljni smo s rezultatom. Marsonia je, kao što sam i očekivao, bila respektabilan suparnik, vrlo čvrst, dobro organiziran i uopće nije bilo lako doći do bodova."

Zlatko Kranjčar (trener Marsonije):
"Publika je danas najviše profitirala, jer je vidjela zaista odličan nogomet, odličnu predstavu u kojoj smo mi, na žalost, bili nesretnici. Držim da smo zaslužili broj koji smo priželjkivali. Moja momčad me zadovoljila, iako smo bili nekompletni. Pružila je jak otpor Dinamo, no, nesretno i nespretno smo primili pogodak u posljednjoj minuti susreta."

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913