Villach napokon pao u Zagrebu

Borna Rupnik • petak, 24.09.2010.

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka konačno su pobijedili ekipu Villacher SV-a u Ledenoj dvorani. Novi bodovi u EBEL-u u uobičajeno prekrasnoj atmosferi upisani su rezultatom 4:2...

Medveščak je protiv Villacha došao do treće ovosezonske pobjede u EBEL-u, a ta je momčad po prvi puta morala priznati poraz u hrvatskoj prijestolnici. U skladu s potrebama i najavama, trener zagrebačkog sastava Ted Sator unio je neke promjene u postave, a po prvi je puta u EBEL-u pričuvni vratar Medveščaka zbog ozljede Gašpera Krošelja bio Andrej Vasiljević.

A nakon što protiv Red Bulla nisu postigli pogodak, Medvjedi mreži Villacha nisu dugo dopustili da ostane netaknuta. Samo minutu poslije jedne odlične obrane Roberta Kristana Frank Banham dobro se snašao i poslužio neometanog Dona MacLeana, koji nije imao težak zadatak zabiti za 1:0.

Mogu i u okvir

Osim što je postigao četiri gola, Medveščak je protiv Villacha uspio čak dva puta pogoditi okvir gola Gerta Prohaske, jednom u drugoj i jednom u trećoj trećini.

U igri domaćina na početku se vidjelo da još uvijek nedostaje uigranosti, premda je s vremenom to izgledalo sve bolje, a želje i truda po običaju nije nedostajalo. Gosti iz Austrije uspjeli su malo pritisnuti Medveščak pri kraju prve trećine i stvoriti nekoliko (polu)prilika, ali pored dobro postavljenog Kristana nisu mogli. Na prvi se odmor otišlo uz sukob nekolicine igrača uz klupu Villacha, što je rezultiralo nekolicinom isključenja.

No, Medveščak je odlično otvorio drugu dionicu i u 23. minuti udvostručio svoje vodstvo. Thomas Guidarelli poslužio je Andyja Sertića, koji snažno i precizno matira Gerta Prohasku. U tom je razdoblju bilo još poteza za pljesak pune Ledene dvorane, poput atraktivne akcije koju nije uspio završiti raspoloženi Frank Banham.

Villach ipak nije odustao i smanjio je rezultat u 30. minuti preko Michaela Martina, na dodavanje Rolanda Kaspitza. Ali na drugi se odmor otišlo s dva gola viška za Medveščak jer je samo 30 sekundi prije isteka vremena, nakon požrtvovnih poteza zagrebačke obrane, Ryan Kinasewich pospremio odbijanac Jonathana Filewicha iza Prohaskinih leđa.

I treću je trećinu Medveščak otvorio pogotkom. Nakon ružnog prekršaja Kaspitza na Banhamu hrvatski je predstavnik ostao s igračem više, što je preciznim pokušajem u bliži Prohaskin kut kaznio John Hećimović. Gol Dereka Damona za 4:2 sedam i pol minuta prije kraja dao je Villachu krila da krene po izjednačenje, no za to je unatoč dvije minute s igračem više bilo prekasno i moglo je početi novo slavlje u Domu sportova.