Podjela bodova u derbiju

Mirza Seferagić • nedjelja, 03.10.2010.

U španjolskom Valladolidu odigran je derbi skupine C između Valladolida i Čehovskih Medvjeda. Iako su domaći bili bolji u prvi 40 minuta na kraju mogu biti prezadovoljni i s ovim jednim bodom, a završilo je 26:26. A u skupini B francuski Montpellier je svladao švedski Sävehof s očekivano uvjerljivih 33:21.

Valladolid je na domaćem terenu dočekao ruske Čehovske Medvjede, a i jedni i drugi mogu žaliti za propuštenim prilikama. Španjolci su u prvom poluvremenu poveli s 15:11, a tu su prednost zadržali i u uvodnim minutama drugog dijela (22:17). No, tada se bude i gosti koji koriste nevjerojatan broj pogrešaka domaćih igrača te nekoliko minuta prije kraja utakmice Rusi vode s 25:24, a nakon toga i s 26:25.

Domaći ipak uspijevaju postići izjednačujući pogodak, pa na kraju utakmice oba trenera nisu mogla biti zadovoljna krajnjim ishodom. Kod Valladolida je najbolji igrač bio Gurbindo sa šest golova, a goste je predvodio Harbok s pet pogodaka.

U skupini B Montpellier je dočekao slabašni Sävehof iz Švedske, a utakmica je u većem dijelu bila revijalna za domaćine koji su slavili s visokih +12 (33:21). Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu kojeg su domaći dobili s 16:9. Briljirala su braća Nikola i Luca Karabatić.

U drugom se poluvremenu razlika konstantno povećavala, a u tom je dijelu igre najbolji bio Michael Guigou koji je više puta istrčao kontre te lagano poentirao. On je utakmicu završio s pet pogodaka, a najbolji u francuskim redovima bio je Nikola Karabatić sa šest golova. Kod gostiju je najbolji bio Fritzon s pet postignutih zgoditaka.