Medveščak devet, Hećimović pet!

Borna Rupnik • petak, 08.10.2010.

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka priredili su svojoj publici i svim navijačima još jednu večer za pamćenje. Black Wingse iz Linza kući su ispratili s rijetko viđenih devet golova u mreži...

Deveto kolo EBEL-a dovelo je u hrvatsku prijestolnicu austrijsku ekipu iz Linza, a Medveščak je čak i oslabljenom sastavu - nedostajali su kapetan i stup obrane Alan Letang te napadači Jonathan Filewich i Donald MacLean - deklasirao svog protivnika.

Nakon osam minuta zagrijavanja, krenuo je Medveščak-express predvođen raspoloženim Johnom Hećimovićem. Igrač s brojem osam na danas bijelom dresu prvo je pogodio s desne strane Linzove trećine, a samo 30 sekundi kasnije, tek što su Zagrepčani krenuli u napad s igračem više, uspješan je bio i s lijeve strane, na opće oduševljenje u prepunoj Ledenoj dvorani Doma sportova.

Dan neovisnosti

Sektor B svoj je repertoar pjesama na utakmici protiv Linza prilagodio Danu neovisnosti, te je u nekoliko navrata i na taj način proslavio ovaj hrvatski praznik.

Tada se Hećimović posvetio asistencijama. U 12. minuti poslužio je slabo čuvanog Ryana Kinasewicha, koji iz blizine pogađa mrežu indisponiranog Lorenza Hirna, a oveće propuste u Linzovoj obrani kaznio je i Joel Prpić nakon protunapada u kojem mu je suradnik bio, naravno, Hećimović, preciznim pogotkom u Hirnove rašlje u situaciji kada je Medveščak imao - igrača manje na ledu.

Imali su i Black Wingsi nekoliko prilika, no ili su bili neprecizni, ili nisu mogli matirati Roberta Kristana, te se na prvi odmor otišlo s neplanirano visokih 4:0 za Medvjede, ali i isključenim Prpićem, kojega su naljutile neke sudačke odluke.

Prpić je odmah pri povratku promašio stopostotnu šansu, no Medvjedi su ubrzo nastavili tamo gdje su stali. Udarac Franka Banhama nakon samo tri minute druge trećine Hirn odbija do Waceyja Rabbita, kojemu nije teško povisiti na 5:0. Zatim Hećimović, začudo, ne pogađa mrežu nego samo okvir gola, pa T.J. Guidarelli ne realizira "zicer", ali Frank Banham u 26. minuti zabija za 6:0.

Nesretni vratar Hirn svoje je mjesto tada prepustio Christophu Lindenhoferu, ali i on je dobio svoju dozu Hećimovića. Medveščakov junak dana iza leđa mu je uz izraze nevjerice svih prisutnih pak pospremio još tri puta, između 27. i 36. minute, te na semaforu ispisao 9:0, rezultat s kojim se ušlo u posljednju dionicu. Treba spomenuti i da mu je u sva tri navrata jedan od asistenata bio Ryan Kinasewich.

No, domaćini su se morali iskazati i u obrani, kada su zbog kazne Waceyju Rabbitu čak četiri minute brojčano inferiorni čuvali Kristanova vrata.

U trećoj trećini na Linzov se gol vratio Hirn, igra se srećom po goste malo primirila i mreže se više nisu tresle, a priliku za dio "slave" opet je dobio i Robert Kristan. Uskoro je stigao i kraj - do desetog pogotka Medvjedi ipak nisu mogli - nakon kojega je počelo još jedno, ovoga puta vrlo, vrlo veliko, zasluženo zagrebačko slavlje.