KIF iznenadio HSV

Goran Markuš • subota, 09.10.2010.

Potpuno neočekivano sjajni HSV ovog se puta nije uspio izvući i usprkos sjajnom nastupu našeg Blaženka Lackovića s gostovanja kod Koldinga vraćaju se bez ijednog osvojenog boda. S druge strane, rukometaši Barcelone rutinski su odradili svoj europski posao i bez većih problema dolaze do svoje prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka...

Nakon što su poklekli protiv Veszprema rukometaši HSV-a ponovno su zakazali i s gostovanja kod Koldinga kući se ponovno vraćaju bez ijednog zarađenog boda. S druge strane rukometaši KIF-a ne mogu biti zadovoljniji nakon što po završetku trećeg kola i dalje imaju maksimalno mogući broj osvojenih bodova.

Kao što su mnogi i očekivali HSV je krenuo oštro i već kod rezultata 3:3 preuzimaju inicijativu i prelaze u nešto mirnije vodstvo. Međutim, kad god bi se gosti naizgled odvojili domaćin je pronašao rupu i s dvije brze akcije vratio se u rezultatski egal.

Svega tri minute prije kraja poluvremena naš Igor Vori (4 gola) ipak zabija za vrlo ugodnih + 3 gostiju, no četiri akcije kasnije sve se okrenulo na stranu domaćina koji na odmor odlaze s pomalo neočekivanih, no potpuno zasluženih minimalnih + 1.

Za razliku od HSV-a svoju priliku domaćin nije bio spreman samo tako propustiti i nakon sjajnog ulaska u drugo poluvrijeme Danci se odvajaju na 3-4 gola razlike što uspijevaju zadržati do samog kraja i potpuno neočekivane, no zaslužene + 2 pobjede.

Uz Vorija fantastičnu utakmicu odigrao je Blaženko Lacković koji je domaćinu utrpao čak sedam golova dok je mladi Domagoj Duvnjak stao već na dva gola. Kod domaćeg KIF-a s po šest golova svakog najefikasnijim se pokazao dvojac Lars Christiansen - Ratko Nikolić.

S druge strane svoje europske obveze rukometaši Barcelone ovog su puta rutinski odradili. Naime, gostujuće Celje od samog je početka kaskala što su sjajni Španjolci znali iskoristiti upisavši još jedno mirno + 11 slavlje čime su konačno ujedno stigli i do svoje prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka.

"I prije početka susreta znali smo da su oni puno kvalitetnija ekipa, no odigrali smo zaista loše. Bio je to uistinu naivno odrađen posao, obrana je bila zaista loša, a niti Mirko Alilović nije bio na nivou na koji smo svi navikli", nakon susreta poručio je trener RK Celja, Zvonimir Serdarušić.