Liga prvakinja - Skupina D, 1. kolo, 10.10.2010, 17:00 h
Podravka Vegeta 30:35 Krim Mercator
Krim Mercator

Krim odnio bodove iz Koprivnice

Josip Piršljin • nedjelja, 10.10.2010.

Rukometašice Podravke Vegete nisu uspjele pobjedom otvoriti ovosezonski nastup u Ligi prvakinja. Bolje od njih bile su rukometašice Krim Mercatora iz Ljubljane koje su slavile rezultatom 35:30.

Iz Podravke su prije utakmice najavljivali kako je Krim favorit, ali i kako se s njima mogu nositi. Koprivničanke su se dobro držale samo sredinom prvog poluvremena kada su nekoliko minuta bile u vodstvu, no odlična izdanja bivše Podravkašice Andreje Penezić i srpskih reprezentativki Cvijić i Lekić osigurala su Krimu slavlje na gostujućem parketu.

Rukometašice Krim Mercatora odlično su otvorile utakmicu i već na samom startu pokazale kako će Koprivničanke imati veoma težak posao. Nošene podrškom pedesetak vlastitih navijača, Slovenke su povele 2:0, a kasnije i 5:2. Podravkašice u tom trenutku poboljšavaju igru u obrani i uspijevaju izjednačiti na 6:6, a nedugo zatim prvi put prelaze u vodstvo 7:6, i to s igračicom manje.

Domaće rukometašice drže to vodstvo sve do 10:10 kada se razbranila hrvatska reprezentativka na vratima slovenske momčadi Jelena Grubišić. Uz njene obrane i isključenje Svitlane Pasičnik, Krim ponovno vraća prednost od tri gola pri rezultatu 11:14. Podravka nakon toga zabija dva pogotka, ali Pasičnik zarađuje svoje drugo isključenje, Grubišić skida par udaraca i gostujuća ekipa odlazi na predah s vodstvom od 19:16.

Početkom drugog poluvremena rukometašice Krima nastavljaju dobru igru s kraja prvog dijela i zadržavaju prednost od tri pogodaka. Podravka pada u igri i sve teže parira suparnicama, pa se prednost gostujućih igračica od tri gola povećava što se utakmica bliži kraju. Krim prvi put dolazi do pet pogodaka prednosti u 51. minuti pri rezultatu 24:29.

U 54. minuti Krimovke odlaze na plus sedam (24:31) i tu je već bilo jasno kako će slovenska momčad odnijeti bodove iz Koprivnice. Utakmica završava rezultatom 30:35 i Podravka upisuje poraz na startu ovosezonske Lige prvakinja. Nikica Pušić i Maja Zebić su sa šest golova bile najefikasnije u redovima poražene momčadi, a najbolja u slovenskoj ekipi bila je Andreja Lekić sa sedam golova.