Olimpija osvojila Višnjik

Bernard Jurišić • utorak, 12.10.2010.

Košarkaši Zadra ubilježili su i drugi poraz u dva kola ovogodišnje regionalne košarkaške lige. Višnjik je osvojila Union Olimpija i potvrdila da Zadrane čeka teška sezona...

Čak i desetkovana Union Olimpija, koja je u Zadar stigla bez šestorice članova prve momčadi koji čekaju na dozvolu od Fibe, uspješno je osvojila Višnjik i zadala Zadranima nove brige.

Prvo poluvrijeme ponudilo je izjednačenu košarku u kojoj se nije moglo razaznati kojoj bi se momčadi ponudio status favorita za nastavak susreta. Minimalna prednost varirala je s jedne na drugu stranu, no Zadrani su na odmor ipak otišli sa sitnim poenom prednosti - 30:29.

Činilo se da bi domaćini mogli prelomiti susret kad su u trećoj četvrtini otišli na sedam poena prednosti, no Ljubljančani se nisu predavali i brzo su se vratili u rezultatski egal. U posljednju četvrtinu Zadar je ušao s prednošću 54:51.

Minutu prije kraja Car pogađa tricu za 66:64, no domaći igrači kao da su u tom trenutku završili utakmicu. Nizom pogrešaka koje su Olimpijini igrači kaznili Zadrani su odsrljali u poraz, a gosti su utakmicu završili serijom od 8:0.

Prvo ime susreta bio je Olimpijin Makedonac Vlado Ilievski s 20 poena, sekundirali su mu Ožbolt sa 17 i Jagodnik s 15. Kod Zadrana prolaznu ocjenu zaslužuju tek Vladović sa 17 ubčaja i Car s 14 poena i 9 skokova.

Nakon Cedevite Zadar je tako doživio poraz i od Union Olimpije, a u trećem kolu NLB lige u nedjelju ih očekuje gostovanje kod Zagreba.