Mravi pokvarili domaću premijeru Igokee

Mirza Seferagić • srijeda, 13.10.2010.

Košarkaši Zagreba stigli su i do prve gostujuće pobjede ove sezone. I sa samo sedam igrača bili su bolji od domaće Igokee kojoj je, pak, ovo bio debitantski nastup pred domaćom publikom.

Mario Kasun i Luka Žorić pogodili su na početku utakmice za 5:0, no krajem prve četvrtine domaći su došli u vodstvo (16:15). Međutim, više zadovoljstva na kraju iste imali su Zagrepčani, a taj dio igre dobili su s 19:17.

U drugoj četvrtini Zagreb je držao prednost, a u 15. minuti imali su i +6 (30:24). Tada mini seriju rade igrači domaćih te prelaze u vodstvo (33:32), no Mravi ostaju mirni te na poluvrijeme odlaze s vodstvom od 37:35.

Košarkaši KK Zagreba u trećoj su četvrtini riješili pitanje pobjednika nakon što su nekoliko puta vodili i s desetak koševa prednosti, a domaći se nisu uspjeli vratiti u susret. Posljednji dio igre gosti su odradili rutinski te su zasluženo slavili sa 79:70.

Igrači Denisa Bajramovića tako su ostvarili i drugu pobjedu zaredom iako ih je u ovoj utakmici nastupilo samo sedmorica. U sastavu nije bilo Damira Mulaomerovića, pa je najbolji igrač Zagreba danas bio njihov kapetan Kruno Simon. Simon je postigao 16 poena uz šest skokova i pet asistencija, a uz njega ponajbolji je bio i Luka Žorić sa 17 poena i osam skokova. Mario Kasun upisao je 16 koševa. Kod domaćih je najbolji bio Čedomir Vitkovac s 13 poena i šest skokova.

Trener Bajramović na kraju susreta rekao je da je ponosan na svoje igrače: "Prije utakmice sam rekao svojim igračima da idemo u goste dobroj i ambicioznoj ekipi te da nas čeka teška utakmica, a tako je i bilo. Čestitam svojim igračima, ponosan sam na njih. Bili smo bolji od onog što smo odigrali u prvoj utakmici protiv Radničkog i nadam se da ćemo nastaviti u dobrom ritmu."

Trener domaćih Slobodan Klipa nadao se pobjedi u današnjoj utakmici: "Iskreno, očekivao sam pobjedu koju, nažalost, nismo uspjeli ostvariti. Neki naši igrači još nisu u formi, a to me natjeralo da radim dosta rotacija. Ispričavam se navijačima što nismo odigrali bolje u prvoj domaćoj utakmici u Laktašima."