Varge gotovo kao cijeli Mornar

Maja Giljanović • subota, 16.10.2010.

U prvom kolu Jadranske lige Mornar je odolijevao koliko je mogao, ali Primorje je na Kantridi bez većeg napora upisalo prvu pobjedu u regionalnoj ligi i ukupno sedmu u sezoni.

PRIMORJE - MORNAR 11:6 (2:0, 3:3, 4:2, 2:1)

Jadranska liga, 1. kolo
Rijeka, Bazen na Kantridi
Suci: Tomić i Matijević

PRIMORJE: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 3, Franković 1, Brala 1, Jelača 1, Da. Varga 2, Barać 1, Beltrame, Garcia 1, Križanec, Krizman. Trener: Asić

MORNAR: Bijač, Butić, Marinić Kragić 1, Čorušić, Kalebić 1, Oreb 2, Jerković, Vojković, Čagalj, Aličić, Marelja, Franičević, Antonijević 1, Bratić 1. Trener: Kreković

Igrač više: Primorje 2/6, Jadran 1/3
Peterci: Primorje 1/1, Mornar 1/1

Primorje Erste banka novu je sezonu Jadranske lige otvorilo pobjedom protiv Mornara, igrači trenera Ivana Asića i šefa stručnog stožera Zorana Roje nisu naišli na prečvrst otpor Splićana koji su dali koliko su u ovom trenutku mogli, ali su nakon dva gola minusa na poluvremenu na koncu izgubili pet golova razlike.

Riječani su bez primljenog gola završili prvu četvrtinu (2:0), a nakon prvog poluvremena vodili su 5:2. U trećoj četvrtini prvi se put odvajaju na četiri gola razlike, a na koncu predvođeni braćom Denesom i Danielom Vargom slave 11:6 i upisuju i sedmu pobjedu uzastopce nakon što su u kvalifikacijama Eurolige nanizali Oradeu, Montpellier, Szeged, Košice, Primorac i Panionios.

Denes je postigao tri, Daniel dva gola i zajedno su iza Bijača poslali gotovo jednako lopti kao i cijeli Mornar iza Cara. Najbolji u gostujućim redovima bio je dvostruki strijelac Marijo Oreb, a u strijelce su se upisali i Marinić Kragić, Kalebić, Antonijević i Bratić.