Jug napunio mrežu Đuhinog Kopera

Maja Giljanović • subota, 16.10.2010.

Vicepobjednici Jadranske lige vaterpolisti Juga u prvoj utakmici sezone nisu prolili ni kap znoja, Dubrovčani su u Gružu napunili mrežu Kopera kojeg vodi bivši trener jugaša Veselin Đuho.

JUG - KOPER 14:3 (2:0, 4:2, 2:0, 6:1)

Jadranska liga, 1. kolo
Dubrovnik, Bazen u Gružu
Suci: Matijašević i Ivanovski

JUG: Vićan, Vranješ, Sutić 3, S. Sukno, Joković, Seman 2, Marković 4, Bušlje 2, I. Sukno 2, Dobud, Drobac, Macan, Ivanković, Šutalo 1. Trener: Fatović

Vezane vijesti

KOPER: Grzentič, Nastran, Verač, Računica 1, Burburan 1, R. Černeka, Barbarić, Galić 1, Vukičević, Čupić, N. Černeka, Crnica, Prlec. Trener: Đuho

Igrač više: Jug 6/9, Koper 1/5
Peterci: Jug -, Koper 1/1

U prvoj utakmici post-boškovićevske ere vaterpolisti Juga su se predvođeni novim kapetanom Nikšom Dobudom poigrali s gostima iz Slovenije. Igrači bivšeg trenera jugaša Veselina Đuhe u 32 minute postigli su samo tri gola, a njihov je golman Grzentič poklekao 14 puta.

Nakon prve četvrtine na semaforu je pisalo 2:0, nakon prvog poluvremena Koper je gubio četiri gola razlike (2:6), u trećoj su loptu iz svoje mreže vadili još dvaput, a potpuni raspad sistema su doživjeli u četvrtoj četvrtini (1:6).

Pavo Marković je sam postigao više golova nego svi gostujući igrači zajedno (4), tri je zabio povratnik u Gruž iz Šibenika u kojem je prošle godine bio drugi najbolji strijelac JVL-a (iza Ivovića iz prvaka Jadrana) Nikola Sutić, dvaput su precizni bili Andro Bušlje, Lukaš Seman i Ivan Sukno, a na listu strijelaca se upisao i Josip Šutalo.

Slovence je Jug slistio za predjelo, a u drugom kolu igrače Elvisa Fatovića čeka ozbiljan posao. Hrvatski prvak gostuje u Herceg Novom kod prvaka Crne Gore i branitelja naslova pobjednika JVL-a Jadrana Ivice Tucka (Novljani su slobodni na startu) u utakmici koju će prema najavama prenositi i HTV.