Veszprem i dalje stopostotan

Ivana Strahija • nedjelja, 17.10.2010.

Osim CO Zagreba i Ciudad Reala, svoje je obaveze u Ligi prvaka odradilo u subotu još šest ekipa. Veszprem je pobijedio KIF, Tatran je ostao bez bodova protiv Montpelliera, dok je Valladolid uspio obraniti svoj parket protiv Pick Szegeda.

U srazu s danskim KIF Koldingom mađarski Veszprem upisao je i četvrtu pobjedu u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. S osam bodova Veszprem je tako uvjerljivo prvi na tablici Skupine B, a prati ga upravo KIF s dva boda manje.

Utakmica za Mađare međutim nije bila ni malo jednostavna, mučio ih je Lars Christiansen (devet golova), koji je uvelike zaslužan za 16:13 Danaca na prvom poluvremenu. Taj su problem Mađari riješili u drugom dijelu susreta, serijom od sedam golova, te preokrenuli na 20:16 u svega osam minuta. Da ne bude dvojbe oko pobjednika pobrinuo se Marko Vujin (sedam golova), koji je pogodio za 29:22, a do kraja su Danci uspjeli tek smanjiti na -3. Između spomenute dvojice igrača traje i nadmetanje za najboljeg strijelca Lige prvaka, trenutno s 36 pogodaka vodi Srbin Vujin, a Christiansen zaostaje pet golova.

Lajos Mocsai, trener Mađara koji su pred KIF svladali i HSV, Montpellier i Taran nije skrivao zadovoljstvo rezultatom, iako je bio pomalo zabrinut zbog igre: "Trebalo nam je dobrih 30 minuta da dođemo na radnu temperaturu, a u napadu smo bili baš slabi u prvom poluvremenu. No, dva su boda upisana, a mi smo na najboljem putu da osvojimo prvo mjesto ljestvice."

U Slovačkoj je kod Tatran Presova gostovao francuski sastav Montpelliera, koji se pribojavao te utakmice jer su Slovaci u iznimno teškoj poziciji i bez i jednog boda na tablici. K tome, Francuzi su u boj morali bez lijevog vanjskog Nikole Karabatića, koji će se od ozljede kvadricepsa lijeve noge oporavljati još najmanje šest do osam tjedana, ali i bez desnog krila Vida Kavtičnika, koji je u utakmici sa Sävehofom ozlijedio tetive lože lijevog koljena i bit će out još dva do četiri tjedna.

Stoga su se za dva boda Francuzi morali pošteno namučiti, a rezultat je bio neizvjestan do posljednje minute. Montepellier je vodio minimalnom razlikom većim dijelom utakmice, a mreže su većinom parala dvojica najboljih strijelaca, gostujući Wiliam Acambray (14 golova) i domaći Jan Sabol (12 golova). U 58. minuti Slovaci su izjednačili na 31:31, no spomenuti je Acambray uspio postići pobjednički pogodak.

Domaći sastav, iako žalostan zbog poraza, nije u depresiji, potvrdio je nakon meča trener Tatrana Rastislav Trtik: "Utakmica je bila odlična, imali smo mnogo prilika u kojima smo mogli okrenuti rezultat. Nismo se predavali do posljednje sekunde, ali su velika prevaga Francuzima bili igrači poput Acambrayja i Bojinovića. I od Sävehofa smo tijesno izgubili, i sad trebamo pokupiti sve bodove koje možemo, a vjerujem da ćemo to uspjeti u domaćim utakmicama protiv KIF-a i Sävehofa."

U grupi C su Španjolci okupljeni u Valladolid dočekali mađarski Pick Szeged, a pobjeda i dva boda ostala su u Španjolskoj, kod još uvijek neporaženog Valladolida. Početak utakmice donio je prilično izjednačenu igru sve do 7:7, nakon čega Španjolci konačno odlaze u vodstvo i drže se na +2.

U drugom je dijelu međutim Valladolid mnogo bolji, ima 25:18 u 52. minuti i tu je utakmica trebala biti riješena. No, Španjolcima pada koncentracija, što Pick Szeged zna i te kako dobro iskoristiti i približiti se na 25:23. Do izjednačenja i potpunog preokreta međutim nije došlo.

Najbolji strijelac u redovima španjolske ekipe je s a sedma golova bio Eduardo Gurbindo Martinez, a za mađarski je sastav isto toliko puta pogodio Slovak Frantisek Sulc.