Crnogorcima prva pobjeda

Ivana Jurica • nedjelja, 17.10.2010.

Vaterpolisti Šibenika poraženi su u prvom kolu Jadranske lige na gostovanju u Crnoj Gori. U potpunosti promijenjena crnogorska momčad vodila je tijekom cijelog susreta, a mladi šibenski vaterpolisti nekoliko su puta bili u egalu, ali na kraju je ipak Cattaro zasluženo upisao prvu prvenstvenu pobjedu u ovogodišnjoj Jadranskoj ligi (9:7).

Cattaro – Šibenik 9:7 (2:1, 3:2, 2:3, 2:1)

Kotor, bazen SRC Nikša Bućin

Cattaro: Krivokapić, Vičević 2, Vico, Živković, Bitter, Bjelobrković, Barba, Đurović 1, Bebić 1, Paunović 1, Dončić 4, Drašković, Pavlovic, Božović.

Šibenik: Jukić, Santini, Babić 3, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić, Vlahović 1, Goreta, Stojanović, Seferović, Kučević, Benić 2, Sučić, Šarić 1.

Igrač više: Cattaro 2/6, Šibenik 3/8

Peterci: Cattaro -, Šibenik -

Suci: Rak i Obradović

Iako su značajno promijenili sastav u odnosu na prošlu sezoni Crnogorci su bili prejaki za mladu, neiskusnu momčad Šibenika. Nakon osam minuta igre domaćin je vodio s jednim pogotkom razlike, a do poluvremena svoju je prednost i udvostručio (5:3). Šibenčani u trećoj četvrtini dolaze do 5:5, ali u posljednju se dionicu igre ulazi s vodstvom domaćina od 7:6. Do kraja utakmice Crnogorci su svoju prednost i povećali na dva gola razlike.

Cattaro je do pobjede vodio Željko Dončić s četiri gola, a na suprotnoj strani najviše, tri gola, postigao je David Babić.

U sljedećem kolu, koje se igra tek za dva tjedna, Šibenik će ugostiti Primorje EB, a Cattaro će u Split na ogled s Jadranom.