Partizan prejak za Cedevitu

Edvard Burić • nedjelja, 24.10.2010.

Košarkaši Cedevite u četvrtom su kolu NLB lige snage odmjerili s aktualnim prvakom Lige i euroligašem Partizanom. Susret u Beogradu završen je drugom pobjedom Partizana (80:72) i prvim porazom Cedevite.

Cedevita je u Beograd došla s odličnih 3-0 iz NLB lige i plasmanom u Eurokup preko Dinama iz Moskve. Puni samopouzdanja, u najavama su isticali kako u Beograd idu pobijediti. Dobro su se držali do sredine treće četvrtine, još malo zaprijetili u četvrtoj, ali nisu uspjeli. Upisali su prvi ovosezonski poraz u NLB ligi.

Partizan je s druge strane ugostio Cedevitu i pobjedom barem malo isprao gorak okus nakon što su u četiri službene utakmice upisali tri poraza i samo jednu pobjedu (NLB liga: porazi od Širokog i Budućnosti, pobjeda protiv Hemofarma; Euroliga: poraz kod Žalgirisa).

BAŽDARIĆ OUT, PETTWAY OTIŠAO

Od prošle utakmice Cedevite došlo je do nekih promjena kojima treba posvetiti pozornost. Kapetan i jedan od važnijih igrača ovosezonske Cedevite Marino Baždarić uspješno je operiran. Podvrgnut je artroskopiji i prema riječima liječnika njegov povratak na parket može se očekivati za oko šest tjedana. Potrebno je istaknuti i kako pod Cedevitinim koševima više nema Aarona Pettwaya. Američki košarkaš i klub iz Podsuseda sporazumno su se rastali zbog nezadovoljstva Amerikanca minutažom, ali i nezadovoljstva kluba pruženim igrama ovog igrača. Kako je ugovor sporazumno raskinut, neće biti dodatnih troškova za Cedevitin proračun.

Cedevita je utakmicu otvorila košem Franka Kaštropila, ali Partizan je odmah uzvratio i serijom od 12 uzastopnih koševa otišao na 12:2. Ipak, Cedevita se budi i s dvije trice Vedrana Vukušića, a onda i košem Drapera dolazi na samo minus dva (12:10).

Partizan uzima minutu odmora, a nakon nje ponovno kreće u visokom ritmu. Bježi najviše za sedam (17:10 i 19:12), a četvrtina završava u egalu. Na krilima Edwardsa hrvatski predstavnik vraća stvari na početak - 23:23.

Tricom Kecmana Partizan je opet na plus pet (28:23), a njegovom drugom tricom i na 32:26. Edwards i Draper igraju odlično i ne dozvoljavaju da Partizan (previše) pobjegne. Poluvrijeme završava 42:41 za Partizan.

Treći dio po običaju Partizan bježi (50:43), a Cedevita lovi (51:50 za domaće). Partizan opet bježi (59:52, koš Vesely), a tada minutu odmora uzima trener Cedevite Aleksandar Petrović. Niti to ne zaustavlja domaći sastav koji preko Olivera, Klobučara i Katića postavlja najvećih 65:52.

Dontaye Draper s linije slobodnih bacanja smanjuje na 65:54 za kraj treće četvrtine. Partizan je dugo lomio Cedevitu da bi je krajem četvrtine ipak uspio slomiti i pobjeći na dvoznamenkastu razliku.

U posljednoj četvrtini Cedevita je preko Vukušića malo zaprijetila (65:56), košem Edwardsa se i primakla (65:58), a tricom Hrvoja Kovačevića i uplašila Partizan (65:61) koji je primoran uzeti minutu odmora. Ipak, Jawai zabija, Edwards promašuje, a Partizan povećava razliku (71:61).

Košem Kecmana za 73:61, a onda i tricom Božića utakmica je riješena (76:61). Do kraja su zabijali i jedni i drugi, Partizan je kontrolirao utakmicu, a Cedevita se više nije uspjela primaknuti i zaprijetiti.

Najbliže je bila na 78:72 (košem Krstića), ali to je bilo sve. Vesely je zabio za krajnjih 80:72.

Kod Cedevite najviše Amerikanci Edwards (27 koševa) i Draper (21 koš i osam asistencija), a za Partizan je najbolji bio Jawai s 19 koševa i osam skokova.