Jug u pet do 12 izvukao bod

Maja Giljanović • subota, 30.10.2010.

Prvi derbi trećeg izdanja Triglav Jadranske lige u Igalu je završen bez pobjednika. Aktualni prvak Jadran dvaput je vodio dva gola razlike, ali u posljednjoj četvrtini prvak prije dvije sezone Jug je izvukao bod.

JADRAN HN - JUG 8:8 (2:2, 3:2, 2:1, 1:3)

Igalo, 2. kolo Jadranske lige:
Suci: Mario Brguljan (Prčanj) i Nenad Periš (Split)

JADRAN HN: Šćepanović, Sekulić, Crepulja 3, Janović 2, Đ. Filipović, Latinović, Kalinić, Tešanović, P. Filipović, Gojković 1, Premuš 2, Kovačić, Sarić, Kandić. Trener: Ivica Tucak

JUG: Vićan, Sutić 2, S. Sukno 2, Vranješ, Joković 1, Seman, Marković 1, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Macan, Nižić, Šutalo. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Jadran 4/12, Jug 3/12

Peterci: Jadran 1/1, Jug 0/1

Ni šestu utakmicu uzastopce protiv prvaka Crne Gore i aktualnog pobjednika Jadranske lige Jug nije pronašao put ka pobjedi, ali ovog puta i bod u Igalu dobar je rezultat.

Jugaši su bolje otvorili susret, golom Mara Jokovića poveli su 1:0, a nakon poravnanja Danijela Premuša novo vodstvo gostima osigurao je Nikola Sutić. Na odmor se ipak otišlo rezultatom 2:2, Damir Crepulja je isplivao kontru i probio Franu Vićana.

Početkom druge četvrtine gol Sutića za 3:2 suci su poništili zbog prekršaja u napadu i umjesto ponovne prednosti Dubrovčana ubrzo je Jadran pet minuta prije kraja poluvremena prvi put prešao u vodstvo, Nikola Janović je bio siguran na petercu i poslao iza leđa Vićana.

Andro Bušlje i Pavo Marković preokrenuli su na 4:3, ali posljednji je to bio put da je inicijativa bila u rukama igrača hrvatskog prvaka. Šrauba Janovića donijela je poravnanje na 4:4, a druga je četvrtina okončana golom prednosti za crnogorskog prvaka, strijelac je ponovno bio Crepulja.

Tek u drugoj polovici treće četvrtine popuštaju obrane, Sandro Sukno poravnava na 5:5, ali Vladimir Gojković i Crepulja zabijaju dvaput uzastopce i 40 sekundi prije kraja trećeg dijela igrači Ivice Tucka se prvi put na utakmici odvajaju na dva gola prednosti (7:5).

Nikša Dobud u četvrtoj četvrtini smanjuje na 6:7, Premuš ponovno podiže na dva razlike, a da stvar iz Jugove perspektive bude još poraznija pobrinuo se izvrsni Miloš Šćepanović obranom peterca Sandru Suknu. Sukno se u sljedećem napadu iskupljuje i s igračem više (prvi je to bio put da su jugaši realizirali igrača više od gola Markovića u drugoj četvrtini, ukupno su zabili samo tri gola iz 12 pokušaja) smanjuje na 7:8.

U preostale 3:54 minute trostruki strijelac Crepulja propušta dvije meč-lopte. Pojačanje iz Primorca koje je prošlog mjeseca bio najbolji strijelac Sarajevo Champion Challengea na kojem su Novljani ispred Vasasa, splitskog Jadrana i Rabotničkog osvojili prvo mjesto, Crepulja je prvi put prokockao igrača više, a drugi put je pogodio spojku prečke i stative.

Jug je šansu objeručke prihvatio i golom prošle godine pod kapicom Šibenika drugog najboljeg strijelca JVL-a (iza Aleksandra Ivovića) Sutića iščupao bod. Jugaše je sreća pomazila i u posljednjem napadu na utakmici, Gojković je pucao, ali šut 29-godišnjaka zaustavila je stativa i obje ekipe bazen u Igalu napuštaju s bodom.