Medveščak pukao u drugom poluvremenu

Maja Giljanović • subota, 30.10.2010.

Na valu pobjede protiv Mladosti u Kupu Medveščak je odigrao solidnu utakmicu i protiv Budve u Jadranskoj ligi, ali nakon 3:3 na poluvremenu igrači Damira Vinceka su posustali u trećoj četvrtini i na koncu izgubili 5:8.

MEDVEŠČAK - BUDVA 5:8 (2:1, 1:2, 0:3, 2:2)

Zagreb, 2. kolo Jadranske lige:
Bazen u Utrinama
Suci: Brala (Rijeka) i Blažić (Rijeka)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar, Čule, Jakovac, I. Milaković, Martinić 2, K. Milaković 1, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Samodol 1, Marinović, Blažević. Trener: Damir Vincek

BUDVA: Lazović, Petković, Bašić, Danilović, Ljubanović, Tičić 1, Pejaković, Pasković, Vukčević 2, Miković, Trbojević 1, Jokić 3, Boyd 1. Trener: Veselin Krivokapić
Igrač više: Medveščak 0/5, Budva 2/4 Peterci: Medveščak -, Budva 1/1

Čvrst je otpor euroligašu Budvi u Utrinama Medveščak pružio u prvih 16 minuta, ali igrači Damira Vinceka ohrabreni prošlotjednom pobjedom protiv Mladosti nisu izdržali.

Medveščak je bolje otvorio utakmicu, preko Ćuka Zagrepčani su poveli, Tičić je s igračem više poravnao, a Samodol je na isteku prve četvrtine vratio Medvjede u vodstvo.

U drugoj četvrtini Trbojević i Jokić zabijaju za Budvu, Marko Martinić za Medveščak i rezultat na poluvremenu od 3:3 ne daje naslutiti na čiju će se stranu susret prelomiti u drugom dijelu.

Treća je četvrtina odagnala sve nedoumice, Budva je zatvorila prilaze svom Lazoviću, a Petra Selema su na golu Medveščaka probili redom Boyd, Jokić i Vukčević i Budva se odvojila na 6:3.

Najbolji strijelac utakmice Jokić je trećim golom na susretu ubio nadu navijača u Utrinama i prednost gostiju podebljao na 7:3, Vukčević je zabio za 8:3, a na pristojni(ji)h 5:8 u finišu su smanjili Martinić i Kristijan Milaković.