Riječani slavili u Crnici

Ivana Jurica • subota, 30.10.2010.

Kao što se i očekivalo, vaterpolisti riječkog Primorja EB bez problema stigli su do pobjede u Crnici. Slavili su Riječani s 15:7 ostvarivši drugu pobjedu u isto toliko odigranih susreta. Pomlađeni Šibenik, nakon poraza u Kotoru, poražen je i na domaćem terenu, ali imali su domaćini i dosta dobrih stvari u svojoj igri.

Šibenik – Primorje EB 7:15 (1:4, 2:3, 2:3, 2:5)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik: Jukić, Santini 2, Babić 3, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić, Vlahović 1, Goreta, Stojanović, Seferović, Kučević, Benić 1, Sučić, Šarić, trener: Mate Zeljak.

Primorje EB: Car, Glavan, Krapić 4, De. Varga 5, Franičević 1, Tiškivski 1, Brala 1, Da. Varga, Barać 1, Beltrame, Garcia 2, Jurišić, Krizman 1, trener: Zoran Roje.

Peterci: Šibenik 1/2, Primorje EB 2/2

Igrač više: Šibenik 3/5, Primorje EB 3/8

Isključenje s pravom zamjene: Glavan 21'

Suci: Rebić, Milinović

Prvi pogodak na utakmici djelo je domaće momčadi, strijelac David Babić, Zagrepčanin na privremenom radu u Crnici. Momčad Zorana Roje izjednačava preko Denesa Varge iz peterca. Barać, a zatim i Garcia iz kontre donose vodstvo svojoj momčadi. Do kraja prve četvrtine u strijelce se još jednom upisuje Denes Varga.

U drugoj četvrtini Primorje EB postiže tri nova pogotka u nizu. Dva je puta precizan Denes Varga, te jednom Krapić. Na kraju četvrtine domaćini postižu dva uzastopna gola, precizni su Toni Santini i Danijel Benić, pa se na odmor otišlo rezultatom 3:7.

Dobro se Šibenik držao i u trećoj četvrtini. Krapić povisuje na 3:8, a Babić smanjuje na 4:8. Poslije toga Vlahović ne realizira peterac (stativa), a na drugoj strani svojim drugim golom Garcia postavlja 4:9 uoči posljednjih osam minuta igre.

Golom Babića Šibenik stiže do 5:9 na startu četvrte četvrtine. Ali iskustvo i kvaliteta gostuju došli su do izražaja, pa je prednost do kraja utakmice još narasla. Posljednji domaći gol postigao je Santini za 7:12, a priču u Crnici, za konačnih 7:15, zaključili su Tiškivski, Krizman i Brala.