Wigo čovjek odluke

Maja Giljanović • subota, 30.10.2010.

Jadran je prošli tjedan izborio polufinale Kupa, a ovog je tjedna skinuo skalp aktualnog pobjednika Kupa LEN Cattara, četverostruki strijelac Jason Wigo bio je ključ u pobjedi bivšeg europskog prvaka.

JADRAN - CATTARO 11:9 (3:3, 2:2, 3:2, 3:2)

Split, 2. kolo Jadranske lige:
Bazen u Poljudu
Suci: Štampalija (Šibenik) i Curić (Dubrovnik)

JADRAN: Kačić, Jelavić, Vukić, Divković, D. Wigo, Smodlaka 2, J. Wigo 4, Gluhaić, Brnas, Letica 1, Banovac 1, Visković 1, Koljanin 2, Lisica. Trener: Mirsad Zajmović

CATTARO: Krivokapić, Ž. Vičević, Vico 1, Živković, Bitter, Bjelobrković 2, Barba 1, Buđen, Bebić 1, Paunović 1, Donćić 3, Božović, Pavlović, Đurović. Trener: Mirko Vičević

Igrač više: Jadran 5/7, Cattaro 2/7

Peterci: Jadran 1/1, Cattaro -

Splićani su prve bodove u novoj sezoni osvojili na Poljudu protiv Cattara. Kotorani i dalje guraju u Kupu LEN koji su prošle sezone osvojili protiv Savone i prošli su tjedan izborili osminu finala, ali u gostima kod polufinalista Kupa Hrvatske nisu izdržali.

Igrači Mirsada Zajmovića odlično su krenuli i vodili 3:1, ali Cattaro je do kraja prve četvrtine poravnao. U drugoj četvrtini inicijativu su preuzeli gosti i vodili do samog konca prvog dijela kad je na početak vratio Mile Smodlaka (5:5).

Cattaro je vodio i 6:5, ali bio je to posljednji put da je prednost bila u rukama gostiju. Golovima Slavka Letice i Ante Viskovića jadranaši su okrenuli na 7:6, Paunović je izjednačio, a Jason Wigo koji je na koncu postigao četiri gola zabio za minimalno vodstvo Splićana pred posljednju četvrtinu.

Šest minuta prije kraja Krivokapića još jednom probija Smodlaka i Jadranu ponovno donosi dva gola razlike (9:7), a ovog puta Cattaro više nema rješenja. Do kraja je bivši europski prvak obranio prednost (11:9), osvojio svoje prve bodove i Cattaru nanio prvi poraz u JVL-u (u prvom su kolu Splićani izgubili u Budvi, a Kotorani slavili protiv Šibvenika).