Pobjeda Splićana, Šibenčani vrlo dobri

Ivana Jurica • nedjelja, 07.11.2010.

Mornar BS u trećem je kolu ostvario prvu pobjedu u Triglav Jadranskoj ligi (prošlo kolo bio je slobodan). Pobijedili su na svom bazenu Šibenik sa 9:6 nanijevši im i treći poraz u sezoni. Unatoč porazu, momčad Mate Zeljka pružila je snažan otpor favoriziranim domaćinima.

Mornar BS – Šibenik 9:6 (2:3, 3:1,1:0, 3:2)

Mornar BS: Bijač, Burić, Marinić-Kragić, Čorušić, Kaleb, Oreb 2, Jerković 2, Vojković, Čagalj, Butić, Marelja 1, Franičević 1, Antonijević 1, Bratić 2, trener: Joško Kreković.

Šibenik: Jukić, Santini 2, Babić 1, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić, Vlahović, Goreta, Stojanović, Erak, Kučević 1, Benić, Vrebac, Šarić 2, trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Mornar BS 4/10, Šibenik 4/6

Peterci: Mornar BS -, Šibenik 0/1

Suci: Rak i Curić

Šibenčani odlično ulaze u utakmicu: tri puta pogađaju mrežu domaćina koji je iznenađen vodstvom mladog gostujućeg sastava od 3:0. Vjerojatno su tek tada domaći vaterpolisti shvatili da će morati uložiti maksimalan napor kako bi savladali mladi i talentirani sastav iz Krešimirova grada.

Već do kraja prvog poluvremena Mornar je preokrenuo rezultat. S 3:1 dobio je drugu četvrtinu, pa na poluvrijeme otišao s jednim pogotkom prednosti domaćina (5:4).

Treća četvrtina donijela je samo jedan pogodak, i to onaj u mreži Šibenika. U posljednju dionicu igre ušlo se, stoga, s prednošću domaćina od dva gola (6:4).

Na startu četvrte četvrtine Mornar postiže dva gola u nizu, stiže do prednosti od 8:4 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Do kraja utakmice još jedan domaći gol, dva gostujuća, za konačnih 9:6.

Kod Mornara dvostruki strijelci bili su Oreb, Jerković i Bratić, a kod gostiju Santini i Šarić.