Mravi prekinuli crni niz

Mirza Seferagić • petak, 12.11.2010.

Košarkaši Zagreba na svom su terenu pobijedili Hemofarm sa 76:73 u neizvjesnoj završnici, a najbolji igrač utakmice Damir Mulaomerović u posljednjoj je četvrtini zabio 12 od ukupno svoja 23 koša te odveo Mrave do pobjede.

Prvih nekoliko minuta utakmice proteklo je u igri koš na koš, a kod rezultata 12:9 Mravi rade seriju od 8:0 za prvo veće vodstvo na utakmici (20:9). Zagrepčani su igrali odlično u tim trenucima te se na prvi odmor otišlo s prednošću domaćih od 23:18.

Početkom druge četvrtine dogodio se mali pad u igri Zagreba što su gosti iskoristili za prelazak u vodstvo (23:24) košem Jeromea Jordana, no domaći su se brzo konsolidirali te su do kraja poluvremena samo povećavali svoje vodstvo. U tim su trenucima odlično igrali Mario Kasun i Luka Žorić koji je u prvom poluvremenu postigao 15 poena (šut 7/8), a upravo je on odveo Mrave na najveću prednost u utakmici kada je pogodio polaganje te je još izborio i dodatno slobodno bacanje koje je također realiziriao. Na veliki se odmor otišlo s prednošću domaćih od 48:34.

BIZARNA OZLJEDA PROSTRANA

Vezane vijesti

Krajem prve četvrtine na bizaran se način ozlijedio Toni Prostran. Naime, trebao je ući u igru kao zamjena za Alexa Renfroea, no prilikom ulaska na parket sa svojim je lijevim koljenom zapeo za reklame te se posjekao. Odmah je napustio teren te se više nije vraćao, a liječnici su mu morali šivati tu posjekotinu. Čini se da se nastavlja njegova loša sreća kad su ozljede u pitanju.

A u nastavku se opet dogodio pad u igri Zagreba što gosti koriste za seriju 7:0 koju je s dva pogođena slobodna bacanja zaustavio Kasun. No, nakon njegovih ubačaja, gosti rade još jednu seriju (8:0) te dolaze na samo -1 (50:49). Mravi uzvraćaju serijom 7:1, a te važne poene postigli su Kruno Simon, Mulaomerović (trica) te Žorić, pa se s rezultatom 57:50 ušlo u posljednjih deset minuta. Zagreb je u ovoj četvrtini postigao samo devet koševa od čega četiri iz slobodnih bacanja.

Odmah na početku zadnjeg perioda Mulaomerović pogađa tricu za velikih +10 (60:50), međutim, gosti ponovno rade seriju od 7:0 za novo približavanje. Kod rezultata 62:57 igrači Hemofarma koriste nekoliko izgubljenih lopti domaćih za seriju 10:2 te opet prelaze u vodstvo (67:64), ali su potom stvari u svoje ruke uzeli Simon i Mulaomerović koji odvode Mrave na 72:67, a do kraja utakmice domaći su uspjeli iskontrolirati susret. Zadnju priliku za goste imao je Pavković, no promašio je priliku za produžetak, pa su Mravi mogli početi slaviti prekid crne serije od tri poraza zaredom.

Domaće je predvodio Mulaomerović s 23 poena (trice 5/8), a pomogli su mu Žorić (17 poena i deset skokova), Simon (16 poena i osam skokova) te Kasun s 11 postignutih koševa i sedam uhvaćenih lopti.

Goste je predvodio Milan Mačvan s 18 koševa, pet skokova i četiri osvojene lopte. Dobru su utakmicu odigrali i Bojan Krstović (deset poena, sedam skokova i šest asistencija) te Jordan s deset poena.