Liga prvakinja - Skupina D, 5. kolo, 13.11.2010.
Krim Mercator 26:22 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka ispala iz Europe

Josip Piršljin • subota, 13.11.2010.

Rukometašice Podravke Vegete upisale su i peti poraz u skupini D Lige prvakinja. Kokice su izgubile u Ljubljani protiv Krim Mercatora rezultatom 26:22 i time ostale bez šansi za osvajanjem trećeg mjesta koje bi ih odvelo u Kup pobjednika kupova.

Podravkašicama je bila potrebna pobjeda u Ljubljani kako bi zadržale nadu u nastavak natjecanja u Europi. Ipak, unatoč povoljnom rezultatu u Mađarskoj gdje je Györ visoko porazio Zvezdu Zvenigorod, Podravka se oprašta od europskih kupova. Naše rukometašice pružile su dobru igru protiv objektivno jačih Slovenki, ali to nije bilo dovoljno za osvajanje prvih bodova.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dva lica Podravke. Koprivničanke su jako loše otvorile utakmicu, no kasnije su ipak pružile znatno bolju igru. Na samom početku susreta ni jedna ni druga momčad nije bila precizna u napadu tako da je prvi gol pao tek u sedmoj minuti. Povele su domaće rukometašice i ubrzo stvorile osjetnu prednost.

Već u 11. minuti Krim je imao vodstvo od 6:1, a Podravka je bila s igračicom manje poslije isključenja Vesne Milanović-Litre. Prednost od pet pogodaka razlike Krimovke su zadržale do 17. minute kada je bilo 9:4, no tada se Kokice bude i odličnom igrom i u obrani i u napadu serijom 7:2 izjednačuju na 11:11. Dvije minute prije kraja prvog dijela Podravkašice čak i prelaze u vodstvo (11:12), a na predah se odlazi s rezultatom 12:12.

Početkom nastavka obje ekipe su bile u egalu, no domaće rukometašice u 42. minuti odlaze na 17:14 i polako se odvajaju. Unatoč odlično raspoloženoj vratarki Ivani Jelčić, Podravka nije uspjela doći do ponovnog izjednačenja. I na drugoj strani sjajno je branila hrvatska reprezentativka Jelena Grubišić koja nije dopuštala sastavu Nevena Hrupeca da poravna rezultat.

Igračice Podravke tri minute prije kraja ipak se približuju na samo gol zaostatka (22:21). Uz to, imale su i napad za izjednačenje, no Krim se uspio obraniti i na kraju slavio s 26:22. U domaćoj ekipi najefikasnije su bile Zrnec, Vergeljuk i bivša Podravkašica Penezić s pet golova, dok je za Podravku najučinkovitija bila Ivana Petković s četiri pogotka. Ivana Jelčić bila je sjajna na vratima Podravke s 24 obrane, a Jelena Grubišić je za Krim skupila 17 obrana.