Novi tijesni poraz Zadra

Lovro Štrbinić • subota, 13.11.2010.

Lošu reakciju u rezultatski tijesnim završnicama ove sezone Zadrani su potvrdili u Aleksandrovcu gdje su poraženi s tri poena razlike. Domaća Igokea bila je spretnija i raspoloženija u utakmici koja je većim dijelom utakmice pružila vrlo izjednačenu borbu i rezultatski egal.

Sam početak dvoboja nije dao naslutiti da će izabranici Danijela Jusupa ponovno teren napustiti pognute glave. Naime, u utakmicu u Aleksandrovcu bolje su ušli igrači Zadra, odnosno da budemo precizniji najbolje je ušao Mario Dundović koji je sa sedam svojih poena omogućio Zadranima početnu prednost 9:2. Nakon toga bude se i ostali igrači jedinog NLB ligaša s adresom u Dalmaciji, pogotovo Car i prednost gostiju u nekim trenucima dostiže i +15.

Ipak, kako to obično biva kod Zadra, igrači su se malo pali u igri, domaćini su se pribrali i malo pomalo smanjivali svoj zaostatak. Serijom 9:1 u u 14. minuti Igokea poravnava na 29:29, a ta rezultatska izjednačenost potrajala je sve do odmora na koji se odlazi s rezultatom 44:44.

Vezane vijesti

Drugo poluvrijeme donosi nastavak priče s kraja prvog dijela, odnosno utakmicu u kojoj se uglavnom igralo koš na koš i u kojoj niti jedna ekipa nije uspijevala napraviti rezultatski odmak od protivnika.

Rezultatski egal prenosi se i na samu završnicu, a u njoj ipak domaći sastav ima onu malenu prednost od par poena, pa se Zadar dodatno troši u vraćanju u ravnotežu. Ipak, do kraja utakmice više je mirnoće bilo u redovima Igokee i rezultatom 78:75 Zadrani upisuju i peti ovosezonski poraz.

Najbolji igrač Zadrana u ovom porazu bio je Marko Car s 20 postignutih poena, pet skokova i četiri asistencije. Kod domaćina se odličnom igrom istaknuo Vitkovac koji je za 30 minuta provedenih na parketu ubacio 21 poen, kojima je pridodao osam skokova i tri asistencije.