Cibona izgubila od fenjeraša

Ivor Krapac • nedjelja, 14.11.2010.

Košarkaši Cibone pretrpjeli su drugi uzastopni poraz u NLB ligi, a računajući i euroligaške utakmice, četvrti poraz u nizu ukupno. Zabrinjavajuć pad momčadi Zdravka Radulovića nastavljen je u Beogradu, kod Crvene zvezde, koja je nakon šest kola regionalne lige bila bez pobjede...

Početak sezone bio je obećavajuć, no nakon dobrog listopada, studeni Ciboni donosi isključivo loše vijesti. Nova se dogodila u sedmom kolu NLB lige u Beogradu, s 83:72 u korist Crvene zvezde, koja je izgradila veliku prednost u prvih 20 minuta i izdržala u nastavku, iako su Cibosi nekoliko puta priprijetili.

No, sveukupno, bilo je to premalo za pobjedu nad momčadi s dna ljestvice. Beograđani su pokazali da bi s američkim pojačanjima ipak mogli krenuti u boljem smjeru, dok momčad Zdravka Radulovića i dalje ide "u negativu", a zabrinutost će rasti.

Crvena zvezda je izgradila veliku prednost već početkom susreta. Cibosima u prvoj četvrtini nije išlo ni s pokušajima izvana, uz 0/4 za tricu, ni u prodorima pod koš s kojima je najviše pokušavao Bojan Bogdanović, bez učinka. Domaći su prvo značajnije odvajanje izveli serijom od 9:0 za 11:3 sredinom četvrtine, što su do prvog dvominutnog predaha uz vodeću ulogu Ricarda Marsha i povećali na 20:11.

Leon Radošević tijekom tih deset minuta nije pronašao odgovor za Marsha. Prošlosezonski igrač Cedevite je lako dolazio u povoljne pozicije pod košem i nakon nekoliko početnih promašaja, u drugoj polovici prve dionice počeo i zabijati.

Bilo je puno problema u obrani, ali još više u napadu Cibosa. Od polaganja Marcusa Johnsona u prvoj minuti do ubačaja Roka Stipčevića dvije i pol minute do kraja četvrtine gosti nisu zabili iz igre, a šut je nakon prvih deset minuta bio na samo 17 posto (3/18), loše za dvicu (3/13) i nikako za tricu (0/5).

Niti u većem dijelu druge četvrtine nije bilo boljih vijesti. Crvena zvezda je još malo pojačala agresivnost u obrani, a Cibosi su nastavili tonuti, uz tricu Subotića, pet poena Younga i zakucavanje Nedovića za odmak do 30:15 u 14. minuti. U tim trenucima je Rok Stipčević dobio predah, a Karlo Vragović se jako loše nosio s pritiskom domaćina. Kada je izgubio loptu i time otvorio put Nedoviću da u kontri zakuca za +15, Radulović ga je odmah povukao na klupu.

Nešto bolje bilo je u završnici prvog poluvremena, uz pet Bogdanovićevih poena u smanjenju na 41:33 nakon 20 minuta, a taj pozitivni nalet nastavljen je u najvećem dijelu treće četvrtine. Drago Pašalić, koji se tijekom cijele utakmice mučio s osobnim pogreškama i kraj dočekao na klupi, razigrao se u napadu i s devet poena vukao Cibose do smanjenja na samo 55:54 u 28. minuti, no završnica te dionice ponovno je pripala domaćima.

Beogradski "crveno-bijeli" su u nešto više od dvije minute napravili seriju od 9:2 i u posljednju četvrtinu ušli sa 64:56, no nada Cibosa ponovno je oživjela kada je Stipčević s četiri uzastopna poena smanjio na 68:64 u 35. minuti. Ipak, bliže od toga, pokazalo se, više nije išlo. Nakon Marshovih poena za +6 za domaće, Tomislav Zubčić je napad iza promašio svoju sedmu tricu u isto toliko pokušaja, nije bilo ni blizu obruča, a isto se ponovilo i u narednom Ciboninom napadu u Stipčevićevom pokušaju za tri.

Radulovićeva momčad je, tako, propustila kazniti zastoj u igri Beograđana, a do kraja utakmice je za bilo kakvu nadu trebalo nešto i obraniti, što Cibosima u posljednje četiri minute nije uspjelo. Zvezdu su ponovno vukli Young i Marsh i uspjeli je dovući u mirne vode, do završnih 11 poena prednosti.

Beograđane su do pobjede s po 23 poena vodili Ricardo Marsh i Jahmar Young. Rok Stipčević ubilježio je 17 poena i četiri asistencije za Cibose, a Bojan Bogdanović priključio se sa 16 poena i šest skokova.