Jugaši Primorcu nanijeli prvi poraz

Maja Giljanović • subota, 20.11.2010.

Hrvatskom prvaku omilio se rezultat 12:7, igrači Elvisa Fatovića i prošlog su tjedna protiv Primorja u prvom kolu Eurolige i večeras u četvrtom kolu Jadranske lige protiv Primorca utrpali tucet golova, a primili ih pet manje.

Jug - Primorac 12:7 (3:2, 2:1, 2:2, 5:2)

Jadranska liga, 4. kolo
Dubrovnik, Bazen u Gružu
Suci: Štampalija (Šibenik) i Vlašić (Zagreb)

JUG: Vićan (10 obrana), Vranješ, Sutić 2, S. Sukno, Joković 4, Seman 1, Marković 2, Bušlje, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 2, Nižić, Šutalo. Trener: Elvis Fatović

PRIMORAC: Kralj (4 obrane), Brguljan, Čučković, Marković, Gopčević, Kallay 1, Drašković 1, Azevedo 2, Murišić, Milošević, Steinmetz 3, Nikčević, Lučić, Krivokapić. Trener: Ranko Perović

Igrač više: Jug 3/7, Primorac 3/6

Peterci: Jug 0/1, Primorac -

I Jug i Primorac su u utakmicu četvrtog kola Jadranske lige ušli na valu odličnih partija u Euroligi prošlog tjedna, Kotorani su protiv novljanskog Jadrana slavili 12:7, a identičnim rezultatom i Dubrovčani su pobijedili Primorje.

12:7 je rezultat i večerašnjeg susreta prvaka Hrvatske i viceprvaka Crne Gore odigranog u Gružu, a baš kao i na posljednjoj utakmici ovih protivnika u Dubrovniku, prošlog prosinca u 10. kolu JVL-a (14:7) koju su obilježila i koškanja na tribinama, domaći su navijači i večeras imali napretek razloga za slavlje.

Jugaši su od početka vodili, prva četvrtina okončana je vodstvom 3:2, a na poluvremenu je na semaforu pisalo 5:3. Treća četvrtina je jedina koju gosti nisu izgubili (2:2), ali potpuno su pukli u posljednjoj dionici. Pomlađeni sastav Ranka Perovića tradicionalno u finišu utakmica melje protivnike, POŠK su primjerice u prvom kolu u četvrtoj četvrtini dobili 4:0 (ukupno 13:7), a Koper u drugom kolu 5:1 (ukupno 9:8).

U prošlom su kolu istina od Jadrana iz Herceg Novog četvrtu četvrtinu izgubili 0:3, ali u trenucima opuštanja nakon što su u prethodne 24 minute zabili 11 i primili tek tri gola. Ovog puta susret nije bio ni izbliza gotov, ali igra Primorca se raspala i na koncu je prednost jugaša narasla na +5 (12:7).

Najbolji strijelac u redovima Juga bio je Maro Joković koji je iza Kraljevih leđa poslao četiri lopte, a Frano Vićan koji je skupio 10 obrana najčešće je kapitulirao na udarcima trostrukog strijelca Adama Steinmetza.