Kačić Jadranu obranio bod

Maja Giljanović • subota, 20.11.2010.

Splitski derbi između Jadrana i Mornar završio je podjelom bodova, gosti su najavljivali uzvrat za eliminaciju u Kupu, ali nakon što su Jerko Marinić-Kragić i Marijo Oreb u posljednjih desetak sekundi promašili dva šuta moraju se zadovoljiti bodom.

Jadran - Mornar 10:10 (3:2, 2:4, 2:1, 3:3)

Jadranska liga, 4. kolo
Split, Bazen u Poljudu
Gledatelja 700
Suci: Adžić (Kotor) i Savinović (Dubrovnik)

JADRAN: Kačić (17 obrana), Jelavić, Vukić 2, Vlaić, D. Wigo 3, Smodlaka 1, J. Wigo 1, Vuleta, Brnas, Gluhaić, Banovac 3, Visković, Koljanin, Divković. Trener: Mirsad Zajmović

MORNAR: Bijač (12 obrana), Burić 2, Marinić-Kragić 3, Čorušić 1, Kalebić, Oreb 2, Jerković, Vojković, Čalić, Butić, Marelja 1, Franičević, Antonijević, Bratić 1. Trener: Joško Kreković

Igrač više: Jadran 7/9, Mornar 5/10

Dramatičnoj je utakmici svjedočilo 700-tinjak Splićana na malom bazenu na Poljudu, gradski derbi između Jadrana i Mornara balansirao je čas na jednoj, čas na drugoj strani da bi na koncu obje momčadi osvojile po bod.

Jadran je bolje otvorio susret, golovima Smodlake i Draca Wiga poveli su 2:0, a nakon što su Matelja i Marinić-Kragić rezultat vratili na početak, inicijativu je nakon prve četvrtine u ruke jadranaša vrati Banovac.

Jadran je prvi zabio i u drugoj četvrtini i ponovno se odvojio na dva razlike, ali golovima Oreba (2) i Ćorušića gosti prvi put na susretu prelaze u vodstvo (5:4).

Početkom treće četvrtine Marinić-Kragić ovog puta Mornar odvodi na +2 i baš kad se činilo da je uzvrat kojeg su mornarevci najavljivali za eliminaciju u Kupu gotova stvar, jadranaši se vraćaju u egal i u posljednju se četvrtinu ulazi rezultatom 7:7.

U posljednjoj dionici igra se gol za gol, Mornar je ponovno blizu nakon vodstva preko Bratića, ali Janson Wigo poravnava na 10:10. 25 sekundi prije kraja Mornaru se otvaraju vrata, Vukić je zaradio isključenje, ali gosti iz dva pokušaja ne pronalaze put lopti iza leđa Kačića. Golman Jadrana skupio je ukupno 17 obrana, skinuo je šut Marinić-Kragića, a na udarac Oreba u posljednjim sekundama nije ni trebao intervenirati, lopta je otišla iznad okvira gola.