Kljaić: "Pauza ostavila traga"

Mirza Seferagić • nedjelja, 21.11.2010.

Nenad Kljaić i Zlatko Horvat složili su se da je glavni uzrok poraza od Flensburga bila vrlo loša obrana u prvom dijelu. Kljaić smatra da je drugi dio bio puno bolji te da zbog nekoliko tehničkih pogrešaka pred kraj utakmice nisu uspjeli stići do boljeg rezultata...

Trener CO Zagreba, Nenad Kljaić, nakon utakmice je izjavio da je glavni uzrok ovog poraza bila vrlo loša odigrana obrana u prvom poluvremenu: ''Odigrali smo vrlo lošu obranu u prvom dijelu i sve što smo se dogovorili prije utakmice odigrali smo suprotno. A još u takvoj situaciji naši golmani nisu ništa obranili, pa je kasnije bilo puno teže vratiti se u susret'', rekao je za HTV Kljaić.

Reprezentativna pauza trajala je pet tjedana, pa bi se i tu mogli tražiti razlozi ovakve loše igre u prvom dijelu: ''Pa sigurno da je i to ostavilo traga jer nismo imali mogućnosti za održati normalan trening, a možda nam nije odgovarao niti ovaj raniji termin odigravanja utakmice jer mi nismo navikli na to''.

Vezane vijesti

No, drugi je dio bio puno bolji od prvog, a Zagrepčani su imali priliku vratiti se potpuno u utakmicu nakon -7 (15:22) na početku drugog poluvremena: ''U drugom smo dijelu uspjeli zatvoriti tu stranu gdje je igrao Zlatko Horvat, pa smo ih natjerali da pucaju više sa sredine i to je vrlo dobro izgledalo jer su se i naši golmani razbranili. Uspjeli smo doći na samo -2, no onda smo napravili neke tehničke pogreške u napadu koje su nas skupo koštale''.

Jedino dobro iz ove utakmice može biti to da je Zagreb izgubio sa samo tri gola razlike, pa imaju dobru priliku da u uzvratu nadoknade ta tri gola što bi im na kraju moglo donijeti i drugo mjesto u skupini: ''Da, jedino što je dobro je to da smo izgubili samo tri razlike, a ako u Zagrebu pobjedimo s više golova to bi nam moglo biti dovoljno za drugo mjesto u skupini zbog bolje gol-razlike''.

Zagrebov kapetan, Zlatko Horvat, rekao je kako mu je, zbog dobro odigranog drugog dijela, bilo žao loše prve dionice: ''Žao mi je stvarno tog prvog poluvremena jer smo u drugom zaista odigrali puno bolje, a žao mi je i zbog samog kraja utakmice kada nismo iskoristili svoje prilike. U prvom smo ih poluvremenu puštali da pucaju sa sedam ili osam metara, a to je za golmane jako teško za obraniti i mislim da smo u tom dijelu izgubili utakmicu. U drugom smo dijelu odigrali puno bolju obranu, no, nažalost, nismo uspjeli doći do izjednačenja''.

Horvat se osvrnuo i na momčad Flensburga: ''Oni su sigurno među Top deset momčadi u Europi. Nemaju nekih zvijezda, ali su prava momčad te imaju i pozitivnu atmosferu'', a za kraj je poručio: ''Ovim putem pozivam sve navijače da nas dođu podržati u subotu u uzvratu protiv Flensburga u 17:30 u Areni Zagreb''.