Novljani bolji od Mladosti

Tea Lokas • nedjelja, 21.11.2010.

Mladost je u četvrtom kolu Jadranske vaterpolo lige pala u Herceg Novom (Igalo) protiv Jadrana rezultatom 12:10. Crnogorci su tako Žapcima zadali prvi prvenstveni poraz ove godine.

Jadran HN - Mladost 12:10 (3:4,5:2,3:2,1:2)

Igalo, Bazen instituta dr. Simo Milošević
Jadranska liga, četvrto kolo

Jadran HN: Šćepanović (8 obrana), Sekulić 2, Crepulja 3, Janović 1, Đ. Filipović 1, Latinović 1, Kalinić 1, Gojković 1, Premuš 2, Vidović, P. Filipović, Kovačić, Kandić, Subotić. Trener: Ivica Tucak

Mladost: Marcelić, Vukičević, Perić, Letica 1, Petković 1, Živković 2, Udovičić 1, Brlečić, Pavičić, Muslim 2, Hinić 1, Buljubašić 2, Pavić (10 obrana), Lončar. Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Jadran 4/10, Mladost 5/15
Peterci: Jadran 1/1, Mladost 1/1
Suci:Brala (Rijeka), D. Adžić (Kotor)

Prvi ligaški poraz Zagrepčani su doživjeli nakon lošijeg središnjeg dijela utakmice. Iako je otvaranje i zatvaranje susreta prevagnulo na stranu Mladosti, Jadran je razliku stvorio u drugoj i trećoj četvrtini i odnio pobjedu u domaćem bazenu.

Prvi gol na utakmici upisao je Jadran, odnosno Premuš. Igra "hvatala" nastavila se do kraja prve četvrtine kada Udovičić bilježi 4:3 u korist Mladosti.

Izjednačenoj igri tu je došao kraj. Jadran preuzima kontrolu u svoje ruke i po prvi put dolazi do +2 i +3 (8:5). Ipak, odmor je Mladost dočekala s dva pogotka zaostatka, a za to je zaslužan Muslim koji je pogodio za 8:6.

U trećem dijelu Mladostaši su bili bolja momčad, no rezultat pred posljednjih osam minuta ipak ostaje povoljan za Novljane (11:8).

Nadu vraća Buljubašić minutu i pol prije kraja susreta približivši Mladost na 11:10, no Crepulja zabija za konačan ishod utakmice, 12:10.

Vratari su zajedno skupili 18 obrana (Pavić 10, Šćepanović osam), na strani pobjednika istaknuo se Crepulja s tri pogotka, a za Mladost po dva pogotka su imali Živković, Muslim i Buljubašić.