Kiel uvjerljiv protiv Löwena

Mirza Seferagić • nedjelja, 21.11.2010.

Rukometaši Kiela u potpunosti su nadigrali Rhein-Neckar Löwen, a u jednom su trenutku imali i vodstvo od devet pogodaka prednosti. U istoj skupini A Chambery je na svom terenu također uvjerljivo svladao Celjane s 30:24 dok je u skupini B slavio mađarski Veszprem protiv švedskog Sävehofa. A u skupini C španjolski Valladolid je bio bolji od AaB Handballa s 36:32.

Skupina A

THW Kiel - Rhein-Neckar Löwen 30:27 (17:9)

Europski prvak Kiel nije imao većih problema s gostima iz Löwena iako to kranji rezultat možda i ne pokazuje, a završilo je s 30:27. Domaći su u prvom poluvremenu stvorili veliku razliku zahvaljujući odličnom Thierryju Omeyeru na golu. Sredinom prvog dijela prednost Kiela bila je 13:6. Do kraja prvog poluvremena ta je prednost još i narasla na +8 (17:9).

Početak drugog dijela donio je povećanje vodstva na +9, a onda su domaći malo popustili te su dopustili gostima lagano približavanje. No, zahvaljujući velikoj prednosti Kiela, to nije bilo dovoljno da bi došli do barem jednog boda. Domaće je predvodio Čeh Filip Jicha s devet golova dok su kod gostiju najbolji bili Gensheimer i Myrhol s po sedam pogodaka. Löwenu je ovo bio prvi poraz ove sezone.

Chambery - RK Celje 30:24 (13:11)

Chambery nastavlja s odličnim rezultatima, a, nakon što su u prošlom kolu svladali veliku Barcelonu, u ovom su na domaćem terenu bili bolji od Celja. Gosti su igrali bez trojice vrlo važnih igrača (Zorman, Gajić i Kokšarov), a sva su trojica ozlijeđena. Domaći su odlično otvorili utakmicu vodstvom od 5:0 nakon kojeg je gostujući trener Miro Požunand morao pozvati minutu odmora. Slovenci su nakon toga zaigrali puno bolje te su u jednom trenutku zaostajali samo jedan pogodak, a na odmor se otišlo s +2 domaćih (13:11).

Početkom drugog dijela Slovenci su propustili poentirati iz čak tri sedmerca zaredom te nisu uspjeli doći do izjednačenja. Francuzi to koriste te su se pred kraj susreta odvojili na 28:22, pa je utakmica bila odlučena. Kod Chamberyja je sjajan bio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Bašić postigavši čak deset golova dok je oslabljene goste predvodio Poklar s pet pogodaka.

Skupina B

IK Sävehof - MBK Veszprem 31:41 (15:22)

Mađari su doputovali u Švedsku s etiketom velikog favorita te su to i opravdali sjajnom utakmicom. Već su u prvom dijelu stvorili veliku prednost, a bilo je 13:6 da bi poluvrijeme završili s vodstvom od 22:15.

No, početak drugog poluvremena pripada domaćima koji serijom 7:1 dolaze na samo gol zaostatka (22:23), ali su onda ostali bez snage što je iskusna momčad Veszprema znala iskoristiti te su slavili s uvjerljivih 41:31. Kod gostiju se najviše istakao Vujin s 11 pogodaka dok je domaće predvodio Fritzon sa sedam golova. Veszpremu je ovo bila pet pobjeda u isto toliko susreta te su jedina momčad ove sezone koja je ostvarila sve pobjede.

Skupina C

Aab Handball - Valladolid 32:36 (14:17)

Španjolci su se malo mučili u prvom poluvremenu protiv solidnih Danaca, no u nastavku su pobjegli na sedam pogodaka prednosti te su rutinski priveli utakmicu kraju.

Domaći su bolje počeli te su na početku vodili i s +2 (9:7), no gosti su ubrzo serijom 4:0 otišli na 16:13, a dobru su predstavu pokazali i u nastavku susreta. U 48. minuti poveli su s 29:22, a domaći jednostavno nisu znali pronaći način kako se vratiti u utakmicu. Španjolce su predvodili Oscar Perales i Guillaume Joli s po šest pogodaka dok je kod Danaca najbolji bio Norvežanin Kristian Kjelling sa sedam postignutih golova. Zahvaljujući porazu Čehovskih Medveda od Pick Szegeda, neporaženi Valladolid preuzeo je vodeće mjesto u ovoj skupini.