Slavlje Reala u derbiju

Mirza Seferagić • četvrtak, 25.11.2010.

Ante Tomić je odigrao vrlo dobru utakmicu u pobjedi njegovog Reala nad grčkim Olympiacosom dok su u istoj skupini pobjede upisali i talijanska Lottomatica te Belgijski Charleroi.

Skupina B

Brose Baskets - Lottomatica 67:68 (9:19, 21:12, 21:22, 16:15)

Gosti su puno bolje ušli u utakmicu te su u 8. minuti imali čak +13 (17:4), no Njemci su to uspjeli malo uljepšati do kraja prve četvrtine koja je otišla na stranu Talijana (9:19).

Domaći uzvraćaju u drugom periodu kojeg su dobili s 21:12, a jedan od najboljih domaćih igrača u tom dijelu igre bio je Terry Reyshawn s nekoliko važnih poena te nekoliko asistencija.

Domaći su prvi put poveli odmah na startu drugog poluvremena kada je Anton Gavel pogodio tricu za 33:31. Od tog se trenutka igralo koš na koš s još nekoliko izmjenjivanja vodstva.

Pravi smo triler vidjeli u posljednjih nekoliko sekundi utakmice jer je prvo Brain Roberts pogodio tricu za vodstvo domaćih od 67:65 da bi pobjedu gostima doslovno u posljednjim trenucima tricom donio Charles Smith.

Domaće su predvodili Casey Jacobsen s 15 poena dok je Roberts dodao 13. Kod gostiju su se najviše istaknuli Washington sa 17 poena i pet skokova dok je Smith pridonio sa svojih 16 koševa.

Charleroi - Unicaja 79:74 (19:16, 22:19, 15:22, 23:17)

Belgijanci su odlično otvorili susret te su poveli s 11:2, no Španjolci se vraćaju te su nakon prvih deset minuta zaostajali samo tri poena (19:16). Domaći su u drugom periodu još malo povećali tu razliku te se na poluvrijeme otišlo s +6 (41:35).

Španjolci su potom odigrali odličnu treću četvrtinu koju su dobili s 22:15 te su serijom 7:2 u posljednje dvije minute preokrenuli rezultat u svoju korist (57:56). No, domaći se ne predaju te rade seriju od 9:0 (od 62:66 do 71:66), a od tog su trenutka rutinski kontrolirali utakmicu.

U jednom su trenutku imali i +9 (76:67), a utakmicu su mirno priveli kraju pogađajući slobodna bacanja.

Kod Belgijanaca su najbolji bili Demon Mallet s 21 poenom, a vrlo su dobri bili i Daniel Santiago s 15 poena i osam skokova te Brent Wright s 12 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Španjolce su predvodili Joel Freeland sa 14 koševa i sedam skokova te Saul Blanco s 11 poena i šest skokova.

Real Madrid - Olympiacos 82:68 (24:14, 18:20, 16:16, 24:18)

Španjolci su odlično otvorili susret te su krajem prve četvrtine ostvarili veliku prednost, a nakon trice Jorgea Garbajose poveli su s 24:12. Druga četvrtina protekla je u znaku domaćih koji su goste stalno držali na pristojnom razmaku, a Grci su se najviše približili na -5 (32:27), no više od toga nije išlo.

I u drugom su poluvremenu Španjolci odlično kontrolirali rezultat, a treća je dionica završila 16:16 da bi u posljednjem periodu domaći i povećali svoju prednost na +14 (68:54) u 34. minuti utakmice.

Gosti su se u nekoliko navrata približili na ''samo'' -9, no iskusni domaćini se nisu dali smesti te su ostvarili uvjerljivu pobjedu od 82:68.

Ante Tomić je upisao 12 poena (šut 5/8) i osam skokova dok je najbolji strijelac kod Reala bio Rodriguez s 19 poena i šest asistencija. Svoj su doprinos dali i Sergio Llull sa 16 koševa te Felipe Reyes s deset poena i osam skokova.

Najbolji strijelac utakmice bio je Miloš Teodosić s 21 poenom.