Ni Žuta kapica nije pomogla Jugu

Maja Giljanović • subota, 27.11.2010.

Sandro Sukno je pred utakmicu petog kola Triglav Jadranske lige između Mladosti i Juga dobio pokal Sportskih novosti namijenjen najbolje ocijenjenom hrvatskom igraču u prošloj sezoni i nadahnut postigao četiri gola koja, međutim, nisu pomogla jugašima da na Savi izvuku pozitivan rezultat. Mladost je goste potopila u trećoj četvrtini i na koncu slavila 13:8.

Mladost - Jug 13:8 (3:2, 4:3, 4:0, 2:3)

Jadranska liga, 5. kolo
Zagreb, Bazen na Savi
Suci: Mario Brguljan (Prčanj) i Nenad Periš (Split)

MLADOST: Pavić, Vukičević 1, Perić, Letica 1, Petković 2, Živković, Udovičić 1, Brlečić, Karač, Muslim 3, Hinić 2, Buljubašić 1, Lončar 2, Pisk. Trener: Emil Nikolić

JUG; Vićan, Vranješ, Sutić, S. Sukno 4, Joković, Seman 1, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac 1, Obradović 1, Ivanković, Nižić. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Mladost 4/12, Jug 3/15

Peterci: Mladost -, Jug 1/2

Odlično su jugaši otvorili susret petog kola Jadranske lige i u nepunu minutu se odvojili na dva razlike, Pavića je na golu hrvatskog viceprvaka oba puta probušio Sandro Sukno.

Sukno je pred početak utakmice od Sportskih novosti nagrađen pokalom Žuta kapica za najbolje ocijenjenog hrvatskog igrača prošle sezone, a priznanje mu je dalo dodatnu injekciju samopouzdanja jer nakon što su Muslim i Lončar rezultat vratili na početak i nakon što je Letica koncem prve četvrtine preokrenuo na 3:2 Sukno se početkom druge još dvaput upisao među strijelce i inicijativu ponovno vratio Jugu (4:3).

U tim je trenucima izgledalo je da se Dubrovčanima ni pod razno ne može dogoditi sudbina Primorja i Partizana koji su se sa Save pokisli vraćali u Rijeku i u Beograd. Primorje je, naime, u Kupu nakon prvog poluvremena gubilo 1:6 i izgubilo 7:10, a Partizan je u Euroligi na poluvremenu gubio 2:7 i izgubio 8:10.

Petković zabija za 4:4, Drobac je prvi strijelac Juga nakon četiri gola Sukna za 5:4, a ustaljeni gol-za-gol ritam s tri gola zaredom prekidaju Muslim, Buljubašić i Udovičić za prvo vodstvo Mladosti od dva razlike (7:5).

Treća četvrtina donijela je potop hrvatskog prvaka, u prvoj minuti drugog poluvremena Muslim podiže na 8:5, u četvrtoj Hinić na 9:5, u petoj nakon majstorije Udovičića Vukičević na 10:5, a dvije minute prije kraja četvrtine Lončar na 11:5.

Golovima Bušlje, Semana i Obradovića Jug, koji je od 15 napada s igračem više postigao samo tri gola, četvrtu je četvrtinu dobio 3:2 i koliko-toliko poboljšao dojam, a Mladost za koju su do posljednjeg zvižduka sudaca zabili još Hinić i Petković mogla je započeti s proslavom velike 13:8 pobjede.

Treći je ovo put uzastopce da Mladost na Savi pobjeđuje najveće rivale, a pobjeda je tim bitnija uoči skorašnjeg polufinala koje prošlogodišnji finalist Mladost i branitelj naslova u Kupu Jug 10. prosinca igraju u Zadru.