Medveščak bez šanse u Splitu

Maja Giljanović • subota, 27.11.2010.

Nakon što je član Uprave Vedran Jelić primio Trofej Toni Nardelli namijenjen najboljoj momčadi u mlađim uzrastima seniori Mornara su u petom kolu Jadranske lige gledateljima pružili još razloga za pljesak. Igrači Joška Krekovića odigrali su odlične tri četvrtine i slomili otpor Medveščaka.

Mornar - Medveščak 11:9 (3:1, 4:2, 4:3, 0:3)

Jadranska liga, 5. kolo
Split, Bazen u Poljudu
Suci: Savinović (Dubrovnik) i Copić (Šibenik)

MORNAR: Bijač, Burić 3, Marinić-Kragić 3, Ćorušić, Kalebić, Oreb, Jerković, Vojković, Aličić, Butić, Marelja 1, Franičević, Antonijević 4, Ćalić. Trener: Joško Kreković

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar, Čule, Jakovac 1, I. Milaković 1, Martinić 3, K. Milaković 4, Vegar, Geratović, Ćuk, Samodol, Blažević, Marinović. Trener: Damir Vincek

Igrač više: Mornar 6/9, Medveščak 7/9

Peterci: Mornar 2/3, Medveščak -

Mlađe kategorije mornarevaca u sezoni su osvojile ukupno 194 boda i ispred Medveščaka (163) na drugom i Juga (159) na trećem mjestu osvojili prvo mjesto u poretku za Trofej Toni Nardelli koji je član Uprave Vedran Jelić primio večeras prije utakmice petog kola Triglav Jadranske lige protiv Medveščaka.

Seniori Mornara nastavili su u sličnom tonu i nakon 9:6 protiv Šibenika u trećem kolu upisali drugu pobjedu sezone. Joško Kreković nije mogao prikriti zadovoljstvo, svaki segment u igri njegove momčadi radio je tijekom tri četvrtine poput satnog mehanizma.

Bijač je na golu zaustavio ukupno 12 lopti, najbolji strijelac Srđan Antonijević postigao je četiri gola, više nego uspješno su mu sekundirali i trostruki strijelci Jere Marinić-Kragić i Danijel Burić, a prednost Splićana je rasla iz četvrtine u četvrtinu.

Nakon prve na semaforu je stajalo 3:1, na poluvremenu je Mornar vodio 7:3, a +5 su imali nakon treće četvrtine (11:6). U posljednjoj su četvrtini medvjedi došli do daha, mornarevci su se opustili i Medveščak je predvođen strijelcem četiri gola Kristijanom Milakovićem smanjio na respektabilnih 9:11.