Pao ostavio CSKA na teoriji

Ante Zovko • srijeda, 01.12.2010.

Panathinaikos je napravio ogroman korak prema drugom krugu Eurolige u skupini D. Učinio je to u velikom stilu svladavši velikog rivala CSKA u Moskvi tako ga dovevši pred veliku neizvjesnost što se tiče nastavka natjecanja.

Dva kluba koja su obilježila proteklo desetljeće u Euroligi večeras su bili u situaciji da jedni mogu praktički osigurati Top 16, a drugi svoje šanse za to svesti na teoriju. I upravo se to dogodilo, Panathinaikos je odnio pobjedu 68:72 u Moskvi pa će se tako ruskom velikanu mnogo toga trebati poklopiti za prolaz dalje iz skupine D. Grci su sada na omjeru 5-2, a Rusi 1-6.

Panathinaikos je vodio praktički tijekom cijele utakmice, a CSKA je pokušavao držati priključak. Nakon prve četvrtine, koju ju Diamantidis okončao s tricom uz sirenu, Rusi su se još dobro držali s 18:23.

Pao se odvojio u drugoj serijom 9:0 preko Nicholasa i Tepića, a Batiste je zaključio poluvrijeme s vodstvom Grka 35:41. Početak drugog dijela mogao je zapečatiti rusku sudbinu jer su gosti otišli na 35:46, Sokolov i Vorončevič ubrzo vraćaju na 49:52, ali novom serijom nakon 30 minuta Panathinaikos je imao 51:60.

Holden, Bikov i Sokolov vratili su CSKA u igru serijom 9:0 za vodstvo 62:61. Međutim, taman kad se vidio tračak nade, Perperoglou i Diamantidis su pogodili dvije trice i minutu prije kraja odveli Panathinaikos na 64:71, a Diamantidis je potvrdio pobjedu slobodnim bacanjima.

Diamantidis je bio i najefikasniji grčki strijelac sa 17 poena uz četiri skoka i asistencije, a drugi junak, Perperoglou je dodao 12. S ruske strane Sokolov je imao 17 poena i osam skokova, a Smodiš i Vorončevič ubacili su po 11.