Baraćevih 25 nedostatno za pobjedu

Branko Barić • srijeda, 01.12.2010.

Uz Ciboninu utakmicu, ove srijede odigran je još jedan susret u skupini C u kojem je i Siena osigurala prolaz u drugi krug, a radno je bilo i u skupini A gdje su također odigrana dva susreta. Stanko Barać odigrao je odlično za Caju Laboral, ali je na koncu upisao poraz, dok su vrlo dobri Planinić i Lončar uvjerljivo slavili protiv Partizana.

Skupina A

Khimki – Partizan 92:65 (26:13, 24:24, 19:14, 23:14)

Vezane vijesti

Košarkaši Partizana došli su na gostovanje kod Khimkija kako bi pokušali upisati još jednu veliku euroligašku pobjedu. Na parketu im je u tome trebalo pomoći novopridošlo pojačanje Curtis Jerrells, dok su na tribinama imali podršku svog bivšeg trenera Duška Vujoševića, koji je prošlog tjedna dobio otkaz u CSKA-u. Nade Beograđana nisu dugo trajale, jer već nakon prve četvrtine, u kojoj je napravljeno čak 15 osobnih pogrešaka, na semaforu je stajalo 26:13 za momčad Sergia Scariola. Tu razliku Khimki je održao do poluvremena, da bi u nastavku utakmicu brzo odveo na plus 20 i riješio pitanje pobjednika.

Keith Langford prvo je ime kod pobjednika s 22 poena, a odmah uz njega je i Zoran Planinić sa 16 poena (šut za dva 4/5, za tri 1), četiri skoka, tri asistencije i osam iznuđenih osobnih pogrešaka. Solidnu rolu odradio je i drugi hrvatski reprezentativac u ruskoj momčadi Krešo Lončar, koji je ubacio devet poena (4/5 za dva, 0/1 za tri). Kod Partizana 18 poena ubacio je James Gist, a 16 Nathan Jawai. Potpuno je podbacio Jan Vesely koji je ubacio tek dva poena (1/6 iz igre, 0/4 slobodna bacanja), dok je Jerrells u svom euroligaškom debiju skupio 13 poena.

Caja Laboral – Asseco Prokom 75:81 (24:20, 15:14, 17:21, 19:26)

Stanko Barać odigrao je još jednu odličnu euroligašku utakmicu, ali njegov učinak nije bio dostatan da Caja Laboral izbjegne peti uzastopni poraz u ovom natjecanju. Da stvar bude još bolnija za ekipu Duška Ivanovića, ovog puta porazio ih je Asseco Prokom, uz Khimki glavni konkurent za četvrto mjesto u skupini A, posljednje koje vodi u Top 16. Prokomu je to prva gostujuća euroligaška pobjeda nakon sedam uzastopnih poraza. Utakmica je od samog početka bila neizvjesna, a domaćini su na krilima Baraća uspjeli na veliki odmor otići s prednošću 39:34. Početkom nastavka Poljaci ponovno predvođeni Ratkom Vardom vraćaju stvari na "nulu", da bi s nekoliko važnih poena Videnova sredinom posljednje dionice poveli sa 67:60. Barać praktički sam nekako održava Španjolce na životu, ali na koncu pobjeda ipak odlazi gostima.

Varda je predvodio pobjednike sa 16 poena, a Daniel Ewing dodao je 13. Barać je na drugoj strani ubacio 25 poena (8/12 za dva, 9/10 slobodna bacanja) uz pet skokova, a Mirza Teletović (0/7 za tri) i Fernando San Emeterio dodali su po 13.

Skupina C

Montepaschi Siena – Lietuvos Rytas (31:16, 17:17, 20:18, 22:21)

Nakon Fenerbahčea koji je Top 16 osigurao pobjedom nad Cibonom, Montepaschi je druga momčad koja je i matematički potvrdila ulazak u drugi krug natjecanja. Za to joj je bila dovoljna rutinska pobjeda nad Lietuvos Rytasom, koja gotovo niti u jednom trenutku nije dolazila pitanje. Ekipa iz Siene svoju nadmoć pokazala je već u prvoj četvrtini, kada su serijom 10-0 pobjegli na 24:10, nakon čega se više nisu osvrtali natrag. Iako je razlika u nekoliko navrata prelazila i 20 poena, domaći navijači neće imati prigovor na konačnih 90:72 za njihove miljenike.

Čak petorica domaćih igrača ubacila su dvoznamenkasti broj poena, a predvodio ih je Rimantas Kaukenas sa 17 ubačaja. Epitet prvog igrača susreta ipak pripada Bou McCalebbu koji je uz 15 poena pridodao četiri skoka, četiri asistencije i pet osvojenih lopti. Najefikasniji u redovima poraženih bio je Milko Bjelica sa 17 postignutih poena.