Poraz Efes Pilsena

Mirza Seferagić • petak, 03.12.2010.

U sedmom kolu košarkaške Eurolige turski Efes Pilsen je doživio poraz u Valenciji, dok je Barcelona osigurala prolaz pobjedom nad Choletom, a Union Olimpija je bila bolja od Aj Milana s 82:75 te su Slovenci tako došli do svoje pete pobjede.

Skupina C

Barcelona - Cholet Basket 76:62 (18:20, 26:8, 17:16, 15:18)

Nakon vrlo dobro odigranoe prve četvrtine gosti su se ponadali dobrom rezultatu, no Barcelona je znatno podigla razinu obrane u drugoj četvrtini te su goste ostavili na samo osam poena.

Tu su Španjolci već stvorili bitniju prednost te su do kraja utakmice rutinski kontrolirali tijek događaja, a s ovom su pobjedom osigurali i drugi krug natjecanja.

Barcelonu su predvodili Boniface N'Dong s 15 poena i šest skokova, Košta Perović s 13 poena i pet skokova te Erazem Lorbek s 11 koševa. Kod Francuza se najboljim pokazao Nelson DeMarcus s 14 poena.

Skupina D

Valencia - Efes Pilsen 62:56 (14:9, 10:19, 19:20, 19:8)

Vrlo loše odigrane prva i posljednja četvrtina odvele su momčad Velimira Perasovića u poraz iako su tokom utakmice stalno bili u egalu.

Loš ulazak u utakmicu Turaka Španjolci koriste za vodstvo 10:2, a gosti su do kraja četvrtine uspjeli samo ublažiti zaostatak. No, druga je četvrtina u potpunosti pripala gostima koji na poluvrijeme odlaze s prednošću od 28:24. Najbolji gostujući igrači u tom su trenutku bili Sinan Güler, Igor Rakočević te Kerem Gönlüm.

U trećem su periodu odlično igrali Perasovićevi igrači, no početak posljednjih deset minuta opet pripada domaćinu koji serijom trica Duška Savanovića i Nanda De Cola preokreće rezultat na svoju stranu (55:51). Odlična obrana Španjolaca potom nije dopuštala povratak gostima te je Valencia stigla do svoje treće pobjede dok su Turci sad na omjeru 4-3.

Domaće su predvodili Savanović (šest skokova) i De Colo (pet skokova) s po 13 poena dok je kod gostiju najbolji bio Gönlüm s 12 koševa. Nikola Vujčić je za Efes odigrao 23 minute te je u tom vremenu upisao osam poena, pet skokova i dvije asistencije.

Union Olimpija - AJ Milano 82:75 (21:9, 21:23, 9:25, 31:18)

Slovenci su odlično započeli utakmicu te su imali veliko vodstvo nakon prvih deset minuta igre, no gosti su već u drugoj četvrtini najavili odličnu utakmicu.

Potpuni raspad sistema domaćih dogodio se u trećoj četvrtini koju su gosti dobili s +16 (25:9) te se činilo da će lako doći do pobjede u Ljubljani. No, još boljih posljednjih deset minuta Union Olimpije Slovencima je donijelo ovo veliko slavlje te petu pobjedu u sedam odigranih utakmica.

Domaće su predvodili Kenny Gregory s double-double učinkom od 17 poena i 11 skokova, a odlični su bili i Goran Jagodnik s 15 poena te Vlado Ilievski sa 14 poena i četiri asistencije. Zoran Vrkić je upisao dva poena za nešto manje od tri minute u igri.

Talijane su predvodili Finley Morris sa 16 koševa te David Hawkins sa 14 i Nicolo Melli s 13 poena. Talijani su ovim porazom došli na omjer 3-4.