Budva u Dubrovniku šaptom pala

Maja Giljanović • subota, 04.12.2010.

Nakon slavlja u Euroligi u Egeru vaterpolisti Juga su pobijedili i u Jadranskoj ligi, Budva u Gružu u šestom kolu od prve lopte nije pronašla rješenje i na koncu je izgubila 4:8.

JUG - BUDVA 8:4 (4:1, 1:0, 1:2, 2:1)

Jadranska liga, 6. kolo
Dubrovnik, Bazen u Gružu
Gledatelja 500
Suci: Dejan Adžić (Kotor) i Dragan Štampalija (Šibenik)

JUG: Vićan, Vranješ 1, Sutić 1, S. Sukno 2, Joković 1, Seman, Marković 2, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović, Nižić, Šutalo. Trener: Elvis Fatović

BUDVA: Šefik, Petković, Bašić, Danilović 1, Ljubanović, Tičić 2, Pejaković, Pasković, Vukčević, Žanetić, Trbojević, Jokić 1, Lazović, Boyd. Trener: Veselin Krivokapić

Igrač više: Jug 2/8, Budva 2/11

Peterci: -

Kao i prošle sezone Budva je u Gruž doputovala bez da je u prethodnih pet utakmica izgubila, ali u godinu dana nije naučila lekciju. Nakon što su protiv Jadrana, Medveščaka, POŠK-a, Kopra i Novljana pobijedili četiri puta, samo protiv prvaka odigrali bez pobjednika i osvojili 13 bodova igrači Veselina Krivokapića u Dubrovniku su zagrizli u pretvrd zalogaj.

Lani su izgubili 6:8, ovog puta rezultat je još porazniji. Gosti se nisu ni okrenuli, a prva je četvrtina završila prednošću Juga od 4:1 i priča je praktički bila gotova prije nego je i počela.

Nakon prvog poluvremena na semaforu je pisalo 5:1, u trećoj četvrtini Budva je smanjila na 3:6, ali do neizvjesnosti u koju se Jug prije tri dana doveo u Egeru, kad je vodio 10:7 i na koncu slavio 10:9 nakon što je manje od 10 sekundi prije kraja Vićana spasila prečka, nije došlo.

Posljednju je četvrtinu ponovno dobio Jug (2:1), slavio 8:4, a najteže se Denis Šefik na golu gostiju branio od dvostrukih strijelaca Sandra Sukna i Pava Markovića.