Varge zamalo kao cijeli Koper

Maja Giljanović • subota, 04.12.2010.

Vaterpolisti Primorja pobijedili su i šestu utakmicu u Jadranskoj ligi uzastopce i na prvom se mjestu tablice od Budve na drugom mjestu odvojili na pet bodova prednosti, Koper je prvu loptu iza leđa Davora Cara poslao tek početkom drugog poluvremena, a sama su braća Denes i Daniel Varga postigla gol manje nego cijela momčad Veselina Đuhe.

KOPER - PRIMORJE 6:12 (0:3, 0:2, 1:2, 5:5)

Jadranska liga, 6. kolo
Koper, Žusterna
Gledatelja 400
Suci: Tomislav Copić (Šibenik) i Mirko Goreta (Šibenik)

KOPER: Gržentič, Nastran 2, Verač, Računica 1, Burburan 1, Anzeljc, Barbarić, Galič, Vukičević 2, Čupić 1, Černeka, Crnica, Prelc, Krivičić. Trener: Veselin Đuho

PRIMORJE: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić 1, De. Varga 3, Franković 1, Tiškivski 1, Brala, Da. Varga 2, Barać, Beltrame, Garcia 2, Jurišić, Križman. Trener: Ivan Asić

Igrač više: Koper 4/9, Primorje 6/12

Peterci: Koper 1/1, Primorje -

Primorje nije gubilo vrijeme u šestom kolu Triglav Jadranske lige protiv fenjeraša lige koji u prethodnih pet susreta nije osvojio ni bod. Jedina neporažena momčad najjače lige svijeta u Deželi je slavila bez da je prolila i kap znoja, nakon prvog poluvremena gosti su vodili 5:0, a na koncu su slavili 12:6.

Primorje je krenulo beskompromisno i golovima Frana Paškvalina i dvostrukih strijelaca Denesa i Daniela Varge nakon 16 minuta zapalilo petardu na Žusterni. Davor Car je prvi put po loptu u mrežu morao početkom drugog poluvremena (Čupić s igračem više), ali i treća četvrtina odlazi Primorju, strijelci za 7:1 su Xavi Garcia i Franković.

U posljednjoj četvrtini Koper dolazi do daha, Primorje se opustilo i primilo pet golova, a kako ih je pet i dalo rezultat je na koncu 12:6 i svih 18 bodova na kontu lidera JVL-a. Najbolji topnik lige Denes Varga u Deželi je postigao nova tri gola i sada ih na prvom mjestu liste strijelaca ima 21.