Podjela bodova u Utrinama

Ivana Jurica • nedjelja, 05.12.2010.

U susretu Medveščaka i Šibenika u Utrinama nije bilo pobjednika (10:10). Iako je domaćin bolje ušao u utakmicu, imao i pet golova prednosti, gosti se nisu predavali, te su na kraju stigli do jednog boda. Domaćin je imao na kraju i dvije prilike za pobjedu, ali nisu bili precizni.

Medveščak – Šibenik 10:10 (3:2, 4:1, 2:4, 1:3)

Zagreb, bazen u Utrinama

Medveščak: Selem (11), Burić, Kolar, Čule 2, Jakovac, I. Milaković 2, Martinić 3, K. Milaković 1, Vegar, Geratović, Ćuk, Samodol 1, Blažević, Marinović, trener: Damir Vincek.

Šibenik: Jukić, Santini, Babić 5, Belamarić, Antić, Goreta, Vlahović, Brkić 2, Stojanović, Erak, Kučević 1, Benić 1, Vrebac, Šarić 1, trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Medveščak 2/8, Šibenik 5/9

Peterci: Medveščak -, Šibenik -

Suci: Brguljan (Crna Gora), Radonjič (Slovenija)

Prva četvrtina protekla je u uglavnom izjednačenoj igri. Medveščak bi poveo, Šibenčani izjednačavali, a minimalnu prednost na kraju prve dionice igre Zagrepčanima je donio Marko Martinić. Kako je vrijeme odmicalo prednost domaćina sve je više rasla: Martinić je postigao nova dva gola, Ćuk i Kristijan Milaković po jedan, Šibenčani, s druge strane, samo jedan gol, i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno jer momčad Damira Vinceka vodila je sa 7:3.

A početkom i treće četvrtine sa 8:3. No, ne predaju se Šibenčani i takav im se način igre na kraju i isplatio. Kučević i Babić, Zagrepčani u kapici Šibenika, smanjuju na 8:5. Čule pogađa za domaćine, ali s nova dva gola Davida Babića gosti su se ponovno približili (9:7). Šest minuta prije kraja Medveščak još jednom ima plus tri (10:7), ali to im nije bilo dovoljno da dođu do pobjede.

S vanjske pozicije raspoloženi Babić pogodio je za 10:8. Centar Benić iskoristio je igrača više za 10:9, a konačnih 10:10 postavio je Deni Šarić. Imao je domaćin i dvije prilike za pobjedu, no, nije ih iskoristio: jedna od njih bio je i igrač više, ali Ivan Milaković iz blizine je, umjesto mreže, pogodio stativu.

Kod domaćina najbolji je s tri gola bio Mario Martinić, a kod gostiju David Babić s pet postignutih golova.