Široki ukorak s vodećima

Ante Zovko • nedjelja, 05.12.2010.

Odigrane su posljednje dvije utakmice 10. kola NLB lige. Široki se domaćim slavljem protiv Crvene zvezde izjednačio s čak šest momčadi koje dijele vrh lige, a Partizan je sigurnom pobjedom protiv Igokee samo korak iza njih.

Košarkaši Širokog ove sezone iznenađuju i sami sebe. Iako se pobjeda 78:75 protiv posljednjeplasirane Crvene zvezde ne može nazvati iznenađenjem, malo tko bi prije početka sezone rekao da će mlada momčad dijeliti vrh ligaške tablice nakon desetog kola.

Nakon što su u drugoj četvrtini otišli i na +10, domaći košarkaši nisu uspjeli sačuvati prednost pa je Zvezda na poluvremenu čak i vodila. U drugom dijelu rezultat se nije drastično mijenjao, a presudili su bolja domaća obrana i slobodna bacanja (Široki 27/32, Zvezda 7/7).

Šestu pobjedu ukupno i petu uzastopnu na Pecari izvukao je iskusni kvartet Špralja (20 poena), Morović (18), Štemberger (16) i Grgat (12). Kod Zvezde, koja dijeli posljednju poziciju sa Zadrom, istaknuo se Strahinja Milošević sa 15 poena, pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Partizan u Pioniru nije imao većih problema s Igokeom bez obzira na tijesni rezultat 77:72. Branitelj naslova ključnu je razliku napravio u završnici prve četvrtine. Serijom 12:0 otišli su na 22:11, a ta prednost nije išla ispod šest niti iznad 14.

Nathan Jawai ubacio je 17 poena, a igrao je 23 minute jer je brzo ušao u probleme s osobnim pogreškama. James Gist dodao je 13, a Kecman 12. Igokein Amerikanac Brian Chase parirao je s 18 poena i četiri asistencije.