Liga prvaka - Skupina B, 7. kolo, 06.12.2010.
Sävehof 21:34 Montpellier
Montpellier

Montpellier i Hamburg u najboljih 16

Mihaela Bradovski • utorak, 07.12.2010.

Posljednji ovogodišnji susret rukometne Lige prvaka završio je pobjedom Montpelliera, te dao odgovore tko uz mađarski Veszprem prolazi dalje...

Rukometaši Montpelliera imali su lagan dan u Gothenburgu, upisavši u konačnici više nego komotnu 34:21 pobjedu. Odmah po početku utakmice vidjela se razlika u kavliteti ova dva sastava i kako je vrijeme prolazilo tako je domaći sastav zaostajao sve osjetnije.

Na odmor se otišlo s šest bodova prednosti na strani francuske momčadi, a samo nekoliko minuta drugoga dijela trebalo je Montpellieru da stigne do +11.

Nakon 60 odigranih minuta zaključak je kako momčad Sävehofa nije bila toliko loša koliko su gosti bili pravovremeni i točni. Domaći je sastav pak upisao točnost od svega 44 posto, jeftino prodavši preko nekoliko izglednih napada. Pogodak Mladena Bojinovića zaključio je susret, ali i označio početak gostujućeg slavlja.

Montpellier se priključio Veszpremu, a iduće će godine pokušati preuzeti i vodeću poziciju. Velika prilika za to bit će im domaći susret protiv trenutno prvoplasiranog sastava.

Zahvaljujući ovoj pobjedi dalje su prošli i rukometaši Hamburga, a Kolding od istog uspjeha dijeli tek matematika. Želi li Sävehof dohvatiti četvrtu poziciju trebat će mu sve tri pobjede u 2011. godini uz sva tri poraza danskog sastava.