Novi težak poraz Mrava

Mirza Seferagić • subota, 11.12.2010.

Košarkaši Zagreba CO-a poraženi su drugu utakmicu u nizu, a bolja je u Zagrebu bila podgorička Budućnost s 85:75. Ekipa Mladena Erjavca je tako poslije sjajne predstave u Ljubljani odigrala dvije jako loše utakmice te su upisali dva uvjerljiva poraza.

Odlična predstava u Ljubljani protiv Olimpija (pobjeda 82:75) dala je nadu da će Mravi konačno zaigrati bolju košarku od one prikazane na početku sezone, no dogodilo se upravo suprotno. U srijedu su uvjerljivo poraženi u Bonnu od Telekoma u Eurochallenge kupu sa 79:62, a večeras na svom terenu i od Budućnosti s 85:75.

Košem Luke Žorića Mravi su poveli s 2:0 i to im je bilo jedino vodstvo na utakmici. Gosti iz Podgorice su serijom 6:0 prešli u vodstvo koje su održali do kraja susreta. U 14. minuti tricom Marka Simonovića poveli su s +15 (35:20), a pred sam kraj prvog dijela još su malo i povećali tu prednost (45:29). U 19. minuti Žorić je zaradio drugu i isključujuću tehničku zbog prigovaranja sucima te je morao napustiti igru. Bio je to težak udarac za Mrave koji su morali do kraja igrati bez svog najboljeg igrača.

Vezane vijesti

Početkom nastavka Miralem Halilović je postigao šest poena u nizu za smanjenje te velike razlike, a kasnije mu se priključio i Damir Rančić, pa je Zagreb u 25. minuti došao na "samo" -9 (40:49), no Simonović i Nikola Otašević s dvije trice u nizu vraćaju veliko vodstvo Budućnosti.

Pred sam kraj treće četvrtine kapetan Mrava Kruno Simon položio je loptu u koš za smanjenje na obećavajućih -7 (50:57), ali odmah potom uzvraćaju gosti preko Marka Šćekića i Vladimira Mihailovića te gosti u posljednji dio igre ulaze s +11 (61:50). Pokušavali su domaći i preko Alexa Renfroea, Halilovića, Petra Babića, no gosti su na sve to imali odgovor, a na kraju se ta razlika nastavila penjati.

Marko Popović je u 37. minuti pogodio za vodstvo Budućnosti od +16 (81:65) te je time samo potvrdio sve ono što se događalo tokom utakmice, a to je da su gosti pokazali puno veću kvalitetu kojom nisu dopustili Mravima da se previše približe i da tako možda zaprijete odličnim gostima. Budućnost je u ovoj utakmici pokazala puno više od domaćina koji su očito ušli u krizu, ne toliko zbog rezultata koliko zbog prikazane igre koja je daleko od dobre.

Zagrepčane je u ovoj utakmici predvodio Halilović sa 17 poena i pet skokova, a pridodali su mu se i Ante Mašić s 13 poena i pet skokova te Luka Žorić s 12 poena. Simon je za 33 minute upisao pet koševa (šut 2/8), pet asistencija i četiri skoka.

Kod Budućnosti su najbolji bili Vladimir Dragičević s 19 poena i sedam skokova, Simonović je dodao 15 uz pet skokova, a Šćekić i Otašević dodali su 13, odnosno, 11 poena za goste.